18 خصوصیات انسان های موفق

1-افراد موفق تلاش نمیکنند که دیگران آنها را دوست داشته باشند؛

 

آنها خودشان هستند و میدانند که بعضی از مردم آنها را دوست دارند و بعضی نه و مشکلی با این قضیه ندارند. این به آن معنا نیست که اهمیتی نمیدهند که دیگران آنها را دوست ندارند اما آنها به سادگی اجازه نمیدهند که این موارد خدشه ای بر راه آنها وارد کند. اگر تصمیمی درست و در عین حال ناخوشایند باشد آن را انجام میدهند. مردم اصیل نیاز به جلب توجه دیگران ندارند و خود نمایی نمیکنند. آنها میدانند زمانی که با اعتماد به نفس، دوستانه و مختصر صحبت میکنند مردم توجه و علاقمندی بیشتری به آنها نشان میدهند تا زمانیکه تلاش کنند خود را مهم نشان دهند.

 

 

2- هفتمین خصوصیت انسان های موفق تسلط به فن ارتباطات است

اگر در جایی از این دنیا مشاهده کردید انسانی در کار و کسب و زندگی خود به موفقیت رسیده است بدانید آن فرد به فن و فنون ارتباطات تسلط دارد. فردی که موفق است، توانایی آن را دارد که با افراد دیگر ارتباطات خوبی داشته باشد. او از این اربتاطات استفاده می کند تا بتواند کار و کسب خود را بسازد و آن را گسترش دهد.

 

 

3-آنها مسیر خودشان را می سازند؛

 

افراد موفق در زندگی احساس لذت و رضایت را از نظرات دیگران بدست نمی آورند. این کار آنها را آزاد نگه میدارد تا در مسیر خودشان گام بردارند. آنها میداند که چه کسی هستند و وانمود به کسی که نیستند نمیکنند. از درون خود را میشناسند و از اصول و ارزشهای خود باخبرند. کاری را انجام میدهند که باور دارند درست است. آنها با این واقعیت که ممکن است کسی آنها را دوست نداشته باشد خود را آشفته نمیکنند.

 

 

 

4-آنها با همه با احترام رفتار میکنند؛

 

فرقی ندارد که مخاطب آنها بزرگترین مشتری یا آبدارچی اداره باشد، افراد موفق و اصیل با همه مودبانه و محترمانه رفتار میکنند. آنها میداند هرچقدر که با همراهان خود خوب رفتارکنند اهمیتی نخواهد داشت اگر در عین حال در برخورد با بقیه افراد رفتار مناسبی از خود نشان ندهند. مردم واقعی با همه با احترام رفتار میکنند چون باور دارند که هیچکس بهتر از دیگری نیست.

 

 

5-آنها با چیزهای مادی هیجان زده نمیشوند؛

 

انسانهای موفق برای اینکه احساس خوبی داشته باشند به وسائل پر زرق و برق و فانتزی نیاز ندارند. این به آن معنی نیست که در نظر آنها بیرون رفتن و بر طبق آخر مد روز خرید کردن اشتباه است. آنها فقط برای خوشحالی به این کار نیاز ندارند. خوشحالی آنها از لذت های ساده مانند حضور در کنار خانواده و دوستان و هدفمند بودن در زندگی ناشی میشود.

 

 

6- پنجمین خصوصیت انسان های موفق این است که آنها شور و انرژی دارند

 

داشتن انرژی انرژی به معنی شورو هیاهویی است که انسان های موفق از این انرژی برخوردارند. انسان های موفق از انرژی فراوانی برخواردارند. آنها همیشه صبح زود از خواب بیدار می شوند و سرشار از انرژی به کار و کسب خود می پردازند.

 

 

7-آنها قابل اعتمادند؛

 

مردم به سمت افراد موفق و با اصالت جذب میشوند چون میدانند میتوانند به آنها اعتماد کنند. وقتی شما کسانی را نمیشناسید و احساس واقعی آنها را نمیدانید، سخت است که آنها را دوست داشته باشید. افراد با اصالت زمانیکه حرفی میزنند و قولی میدهد آن را عملی میکنند. شما میدانید اگر آنها چیزی میگویند به این دلیل است که به آن معتقدند.

 

 

8-تلفن همراه خود را در موقعیت های حساس کنار میگذارند؛

 

در هنگام جلسه هیچ پیامی تایپ نمیکنند و حتی یک نگاهی گذرا به گوشی خود نمیکنند. در جلسه تمام انرژی خود را بر روی مکالمات متمرکز میکنند. در نتیجه ی آن مکالمات بسیار لذت بخش تر و موثر و از هرگونه حواس پرتی عاری میشود.

 

9-آنها افراد مغرور و خودشیفته ای نیستند؛

 

مردم موفق هیچگاه براساس غرور تصمیم گیری نمیکنند چون آنها به اینکه دیگران در مورد آنها احساس خوبی داشته باشند نیاز ندارند. آنها دنبال توجه دیگران نیستند و برای بدست آوردن اعتبار نزد دیگران تلاش نمیکنند. آنها به سادگی آنچه را میخواهند انجام میدهند بدون اینکه فریاد بزنند “مردم! به من توجه کنید.”

 

 

10-آنها ریاکار نیستند؛

 

افراد اصیل آنچه را که میگویند به همان صورت عملی میکنند. آنها نمیگویند اینکار را انجام دهید و خودشان عکسش را انجام دهند. افراد دو رو اشتباهات خود را تشخیص نمیدهند و نسبت به ضعف های خود نابینا هستند. اما از طرف دیگر افراد اصیل قبل از هر چیز، اول مشکلات خود را برطرف میکنند.

 

11-آنها اهل لاف زدن نیستند؛

 

همه ما با افرادی روبرو شده ایم که تمام مدت در حال صحبت در مورد کار و موفقیت های خود هستند. تا کنون به دلیل آن فکر کرده اید؟ لاف زدن و به رخ کشیدن آنها به خاطر احساس ناامنی و نگرانی است. اگر خودشان اشاره ای به این موضوعات نکنند کسی از آنها مطلع نخواهد شد. افرادی که طعم موفقیت واقعی را چشیده اند بدلیل اعتماد به نفسی که در موفقیت های خود دارند نیاز به بزرگنمایی آنها ندارند.

 

12- انسان های موفق  عاشق کسب و کار خود هستند:

یکی از دلایلی که انسان های موفق به موفقیت می رسند این است که آنها عاشق کارشان هستند. این نکته بسیار مهم است که کارتان را دوست داشته باشید. اگر کارتان را دوست نداشته باشید، برای موفقیت خود تلاش نمی کنید. هیچ کس در کاری که دوست ندارد به موفقیت نمی رسد، زیرا در آن کار همه تلاش خود را نمی کند.

 

 

13-انسان های موفق با ایمان هستند 

باور و ایمان به موفق شدن یکی دیگر از خصوصیات انسان های موفق می باشد. اگر کسی ایمان نداشته باشد که موفق می شود، راه سختی را برای موفق شدن در پیش دارد. انسان های موفق به اینکه یک روز موفق می شوند ایمان و باور دارند.

 

 

14- انسان های موفق با برنامه هستند 

انسان های موفق در کار و زندگی شان برنامه ریزی دارند. آنها برای امروز و فردایشان برنامه ریزی دارند. افرادی که به موفقیت های بزرگی می رسند شب، قبل از اینکه به خواب بروند، برنامه های فردای خود را روی کاغذ می نویسند.

 

 

15-آنها پوست کلفت هستند؛

 

افراد موفق به اندازه کافی قوی هستند و اگر فردی یکی از ایده های آنها را نقد کند آن را حمله ی شخصی تلقی نمیکنند. آنها نیاز به پرخاشگری، فحاشی و نقشه ای برای انتقام ندارند. افراد اصیل و موفق قادر به ارزیابی بازخوردهای منفی و سازنده هستند و رو به جلو حرکت میکنند بدون آنکه احساسات بد همراه با کینه در مورد قضایای گذشته داشته باشند.

 

 

16– ارزشها مشخص و معین است

انسان های موفق دارای ارزشهای مشخص و معین هستند. آنها می دانند که باید به چه مواردی ارزش قائل شوند و چه چیزهایی برای آنها ارزش محسوب نمی شوند. آنها ارزشهای طبقه بندی شده دارند.

 

17- سخاوتمند هستند؛

 

بیشتر ما در محیط کار با افرادی همکار بوده ایم که در تمام مدت مانعی در کار ایجاد میکردند. این افراد اطلاعات و منابع خود را از ترس پیشی گرفتن دیگران در دسترس قرار نمیدهند. اما مردم اصیل برای افرادی که میشناسند با سخاوت تمام رفتار میکنند. آنها همکاران خود را در دانش و اطلاعات خود و منابعی که به آن دسترسی دارند سهیم میکنند و میخواهند که کار را بدرستی انجام شود. آنها به اندازه ی کافی اعتماد به نفس دارند که نگران این موضوع نباشند که موفقیت دیگران ممکن است برایشان بد به نظر آید، زیرا بر این باورند که موفقیت همکاران آنها موفقیت آنهاست.

 

 

18- انسان های موفق جلب دوستی است

 

انسان های موفق این توانایی را دارند که با هر کسی که دلشان بخواهد دوست شوند. آنها می توانند به راحتی با افراد دیگر دوست شوند. به یاد داشته باشید که شما به تنهایی نمی توانید در کار و کسب خود به موفقیت برسید. در این راه به دوستانی احتیاج دارید که به شما کمک کنند تا موفق شوید.

 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit