۵۰ روستا در آذربایجان شرقی شهر شد/ الحاق ۹۰ روستا به شهر ها

مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان‌شرقی، گفت: به مرور زمان ۹۰ روستا در سطح استان به شهرها ملحق شده و ۵۰ روستا نیز به شهر ارتقا یافته که از این تعداد ۶ روستا در دو سال اخیر به شهر تبدیل شده است.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری نصر، تقی کرمی اظهار داشت: هم اکنون چهار هزار نفر از محل بیمه روستایی در این استان مستمری دریافت می‌کنند.
وی افزود: در حال حاضر نیز حدود ۱۳۸ هزار نفر از روستائیان در آذربایجان‌شرقی از بیمه روستایی و خدمات آن بهره‌مند هستند.
کرمی گفت: تا سال ۹۲ اینترنت در روستاها نداشتیم ولی امسال یک‌هزار و ۹۶۶ روستای ما یعنی ۷۳ درصد تمام روستاها از اینترنت پرسرعت برخوردار است و ۶۹ درصد روستاها هم پوشش موبایل دارند.
مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان‌ شرقی، یادآور شد: هم اکنون ۳ هزار و ۷۰۶ کد آبادی در سطح استان وجود دارد که در دو هزار و ۷۰۸ روستا دارای سکنه بوده و یک‌هزار روستا به مرور زمان خالی از سکنه شده‌اند.
کرمی، ادامه داد: به مرور زمان ۹۰ روستا در سطح استان به شهرها ملحق شده و ۵۰ روستا نیز به شهر ارتقا یافته که از این تعداد ۶ روستا در دو سال اخیر به شهر تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر در اثر ایجاد امکانات و زیرساخت‌ها و ارائه تسهیلات ارزان قیمت در روستاها مهاجرت معکوس روی داده است، متذکر شد: در طول پنج سال گذشته ۵۰ تا ۶۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح استان زیاد شده و طی سه سال اخیر نیز برای چهار هزار و ۱۰ طرح روستایی ۴۴۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان‌شرقی، سهم استان از تسهیلات وام اشتغال پایدار را ۴۶۳ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر این مبلغ، ۳۵۰ میلیارد تومان فقط به صنعت کیف و کفش پرداخت شده است.
کرمی ادامه داد: هم اکنون ۷۶۴ روستای استان فاقد دهیاری بوده، چراکه جمعیت آنها کمتر از حدنصاب لازم برای انتخاب دهیار است ولی فاقد متولی نبوده و دولت برای اجرای طرح‌های عمرانی در این روستا، ۴۱ میلیارد تومان اعتبار به حساب فرمانداری‌ها واریز کرده است.

منبع: خبرگزاری نصر

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit