۳ شهرستان‌ استان سمنان در وضعیت زرد و ۵ شهرستان همچنان نارنجی

سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان با اشاره به آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در این استان و چگونگی اعمال محدودیت‌ها در هفته‌ی آتی، گفت: سه شهرستان این استان در وضعیت زرد و پنج شهرستان دیگر آن همچنان در وضعیت نارنجی هستند.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از ایسنا، حبیب الله خجسته پور، سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا دراستان سمنان با اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی و چگونگی اعمال محدودیت‌ها در هفته‌ی آتی اظهار کرد: با توجه به رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا به‌جز شهرستانهای میامی ، سرخه و آرادان که در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته اند، سایر شهرستانهای استان در وضعیت رنگ بندی نارنجی بوده و محدودیت های کرونایی از ۲۲ آذر لغایت ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۹ نیز بر اساس رنگ جدید اعمال خواهد شد .

وی ادامه داد: بر اساس مقررات و ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در شهرستان‌های میامی ، سرخه و آرادان با وضعیت رنگ بندی زرد ، فعالیت مراکز تجاری ، بازرگانی و خدماتی شامل گروههای یک ، دو و سه در طی هفته ی آتی مجاز و فعالیت گروه چهار همچنان ممنوع است .

معاون استاندار سمنان اضافه کرد: فعالیت های تجاری ، بازرگانی و خدماتی در پنج شهرستان دیگر استان با وضعیت رنگ بندی نارنجی صرفا برای گروه‌های شغلی یک و دو مجاز بوده و گروههای سه و چهار حق فعالیت در طی هفته آتی را نخواهند داشت .

جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در خصوص فعالیت مراکز آموزشی شامل مدارس، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، آموزشگاه های خصوصی و حوزه های علمیه نیز گفت: فعالیت های آموزشی در تمامی هشت شهرستان استان به‌صورت غیر حضوری و مجازی بوده و تمامی این مراکز در تعطیلی کامل خواهند بود .

خجسته پور همچنین گفت: انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی شامل نمازهای جمعه، مراسم آئینی و مذهبی در تمامی شهرستان‌های استان ممنوع بوده و اقامه ی نماز جماعت در شهرستان های میامی ، سرخه و آرادان نیز صرفا بمدت یک‌ساعت و همزمان با اوقات شرعی در مساجد این شهرستان‌ها مجاز است .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با تشریح وضعیت تردد خودروهای شخصی در سطح استان نیز با ذکر این نکته که تردد خودروهای با پلاک شخصی ۸۶ و ۹۶ بعنوان خودروی بومی استان محسوب شده و تردد این خودروها در سطح استان بلا مانع است اظهار کرد: تردد خودروها در سطح شهرستان های میامی ، سرخه و آرادان در طی ۲۴ ساعت با هیچ محدودیتی همراه نبوده و در سایر شهرستانهای استان با رنگ بندی نارنجی ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرهای نارنجی به سایر شهرها ممنوع بوده و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به شهرهای نارنجی نیز ممنوع می باشد و ماموران پلیس راهور در صورت مشاهده ی هر گونه تخلف با راننده ی خاطی برخورد و اعمال قانون خواهند کرد .

وی همچنین گفت: تردد ساکنان شهرهای استان با خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی صرفا در داخل شهر محل سکونت امکان پذیر بوده و در صورت خروج از شهر و قصد بازگشت مجدد به داخل شهر با محدودیت و اعمال قانون همراه است .

سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در خصوص محدودیت های ترددی در ساعت ۲۱ تا ۴ صبح نیز یادآور شد: این قانون با توجه به تراکم جمعیتی شهرهای استان ، شامل هیچ کدام از شهرهای پر جمعیت نارنجی استان نبوده و لذا تردد در طی ۲۴ ساعت در سطح شهرهای استان آزاد است .

سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در ادامه با تشریح وضعیت فعالیت بانک‌های استان نیز اضافه کرد: فعالیت بانک‌ها براساس بخشنامه داخلی که از طریق ادارات مرکزی هر بانک ابلاغ شده صورت می گیرد و بر این اساس فعالیت بانک‌ها در طی هفته آینده مشابه هفته اول آذرماه خواهد بود و تمام شعب در مناطق نارنجی با دو سوم پرسنل و در مناطق زرد نیز با ۱۰۰ درصد پرسنل فعال و خدمت رسانی خواهند کرد.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit