۳۰۰ هزار بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شد

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از توزیع ۳۰۰ هزار سبد غذایی در قالب طرح شمیم حسینی در ایام محرم و صفر بین نیازمندان خبر داد.

به گزارش سایت معلولین هدفو به نقل از خبرگزاری ایرنا، رضا معممی مقدم روز سه شنبه با اشاره به آثار و خدمات وقف در زمینه نذورات حسینی با رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: طرح «شمیم حسینی» با رویکرد تهیه و توزیع بسته‌های غذایی، طبخ و توزیع غذای گرم، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی از قبیل؛ ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده وغیره در بین مجاورین (بقاع متبرکه، موقوفات مقید به مکان)، سکونت‌گاه‌های غیررسمی، حاشیه شهر وغیره به‌ منظور تعظیم شعائر حسینی، ترویج فرهنگ وقف و اجرای نیات واقفین خیراندیش و همچنین ترویج روحیه مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به اقشار کم برخوردار اجرایی شد.

وی اظهار داشت: با تلاش ستودنی همکاران استان‌ها و مشارکت‌های مردمی فقط در دهه محرم، این طرح با محوریت ۷۷۵ بقعه در کشور اجرا شده و در این ارتباط بیش از دو میلیون پرس غذای گرم، حدود ۳۰۰ هزار سبد غذایی و ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار اقلام بهداشتی از محل عواید موقوفات و مشارکت‌های مردمی منطبق در بین مجاورین (بقاع متبرکه، موقوفات مقید به مکان)، سکونت‌گاه‌های غیررسمی، حاشیه شهر و غیره توزیع شد.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: تنظیم و ابلاغ دستورالعمل طرح به استان‌ها در خصوص چگونگی اجرای طرح، احصاء منابع مالی نیات موقوفات منطبق با عزاداری سیدالشهدا(ع)، برگزاری نشست خبری، کنفرانس مطبوعاتی، جلسات ویدئو کنفرانس با مدیران کل استان‌ها، جلسات هم‌اندیشی با ستایشگران ملی اهل‌بیت(ع) و مبلغان مذهبی، توزیع ۶۰۰۰ کتیبه و … از جمله اقدامات در سطح ستاد سازمان بود در همین راستا، جلسات متعدد ستاد اجرای نیات واقفین در سطح سازمان و ادارات کل استان‌ها در دستور کار مدیران و کارشناسان قرار گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: بومی‌ سازی دستورالعمل ابلاغی، تأمین منابع مالی موقوفات مرتبط با طرح، برگزاری جلسات متعدد با هیئت امناء بقاع متبرکه، مسئولین مراکز افق مشمول طرح، ادارات کل تبلیغات اسلامی، شورای هیئات مذهبی و دیگر نهادهای ذی‌ربط از دیگر اقدامات لازم در خصوص اجرای هرچه باشکوه‌تر برگزار کردم این طرح از سوی ادارات کل و ادارات تابعه اوقاف و امور خیریه مد نظر قرار گرفت.

مطابق اطلاعات و آمار اخذ شده از سامانه جامع بانک اطلاعات و مدیریت موقوفات و اماکن متبرکه، بیش از ۱۲,۸۰۰ موقوفه دارای درآمد و بیش از ۲۶ هزار نیت با اقامه عزای حضرت سید الشهدا(ع) احصا شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit