۱۸۷ شهرستان کشور در وضعیت قرمز کرونا/ کاهش میزان رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح وضعیت بیماری کرونا در کشور از کاهش میزان رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی خبر داد و گفت: میزان رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی به کمترین میزان خود طی ۲.۵ ماه اخیر رسیده است.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری تسنیم، به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا، دکتر سیما سادات لاری درباره وضعیت بیماری کرونا در کشور تشریح کرد: شاهد افزایش تعداد شهرستان‌‌های دارای وضعیت قرمز در استان‌‌های آذربایجان غربی، اصفهان، بوشهر، تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی همدان و یزد هستیم.

وی افزود: در مجموع، تعداد شهرستان‌‌های دارای وضعیت قرمز در کشور از ۱۵۸ شهرستان در هفته گذشته به ۱۸۷ شهرستان در هفته جاری رسیده و میزان رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی در کشور ۴۲ درصد گزارش شده است که به کمترین میزان خود طی ۲٫۵ ماه اخیر رسیده است.

لاری خاطرنشان کرد: طی ۱۰ روز گذشته بیش از ۲۵۰ هزار بازرسی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و کارگاهی در سطح کشور صورت گرفته است که ۹۰۰۰ مورد از اماکن مذکور به علت عدم رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند؛ همچنین بیش از ۶۵۰ مورد از اماکن یادشده، پلمب شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت با توجه به روند رو به رشد بیماری کرونا در کشور از مردم درخواست کرد به طور جدی‌‌تری به توصیه‌‌های بهداشتی عمل کنند.

منبع: تسنیم

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit