گروسی: برای اجرای توافقات پادمانی با ایران به توافق رسیدیم

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به رایزنی با مقامات کشور در سفر ماه گذشته خود به تهران، خاطرنشان کرد: ما در خصوص حل‌وفصل مسائل مطرح‌شده از سوی آژانس پیرامون اجرای توافقات پادمانی به توافق رسیدیم.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز در نشست شورای حکام درباره ایران گفت: گزارش اینجانب درباره «اقدامات راستی‌آزمایی و نظارت در جمهوری اسلامی ایران در پرتو قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت»، فعالیت‌های ما را در چند ماه گذشته در زمینه راستی‌آزمایی اجرای تعهدات هسته‌ای ایران ذیل برنامه جامع اقدام مشترک و نظارت بر آن پوشش می‌دهد.

گروسی افزود: آژانس به راستی‌آزمایی عدم انحراف مواد هسته‌ای اظهارشده توسط ایران، طبق توافق پادمانی ادامه می‌دهد. ارزیابی‌های در خصوص نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام‌نشده ایران کماکان ادامه دارند.

وی خاطرنشان کرد: گزارش اینجانب با عنوان “توافق پادمانی ان‌پی‌تی با جمهوری اسلامی ایران” را دریافت کرده‌اید. این گزارش فعالیت‌های آژانس در شفاف‌سازی مسائل مربوط به صحت و کامل بودن اعلانیه‌های ایران ذیل توافق پادمانی و پروتکل الحاقی را شرح می‌دهد.

مدیرکل آژانس در ادامه به سفر ماه گذشته خود اشاره کرد و گفت: رایزنی‌هایی در تهران با رئیس‌جمهور روحانی و سایر مقام‌های ارشد ایران داشتم که هدف آن رسیدن به پیشرفت‌های ملموس در رفع پرسش‌های برجسته آژانس (در خصوص ایران) و به‌خصوص حل‌وفصل مسائل مربوط به دسترسی به دو مکان در ایران بود.

وی ابراز کرد: ما در خصوص حل‌وفصل مسائل مطرح‌شده از سوی آژانس پیرامون اجرای توافقات پادمانی به توافق رسیدیم. آژانس متعاقباً توانست به یکی از دو اماکن مشخص‌شده توسط ما به دسترسی‌های تکمیلی ذیل مفاد پروتکل الحاقی دست پیدا کند.

گروسی اضافه کرد: بازرس‌های ما اقدام به نمونه‌برداری‌های محیطی کردند که مورد تحلیل قرار خواهند گرفت. دسترسی تکمیلی به مکان دوم، در همین ماه فراهم خواهد شد.

مدیرکل آژانس در پایان تأکید کرد: اینجانب از توافق میان آژانس و ایران که امیدوارم به تقویت همکاری‌ها و ارتقای اعتماد دوجانبه منجر شود، استقبال می‌کنم.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit