کوتاهی دست دلالان با ورود بازار متشکل ارزی به بازار ارز

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارزی ایران گفت: استقبال فعالان حوزه ارز از انتشار رسمی نرخ‌های معاملاتی در بازار متشکل ارزی، کمکی برای کوتاهی دست دلالان ارز است.

 

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی گوهررستمی مدیر ارتباطات بازار متشکل ارزی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان, در خصوص هدف بازار متشکل ارز از انتشار نرخ ارز, اظهار کرد:انتشار نرخ ارز از طریق مجاری رسمی بازار متشکل ارزی ایران، با هدف ایجاد شفافیت و ثبات در بازار ارز است انجام می شود.

وی ادامه داد: استقبال فعالان حوزه ارز از انتشار رسمی نرخ های معاملاتی از طریق بازار متشکل ارزی طی ۲۴ ساعت گذشته گویای این واقعیت است که با انتشار عمومی این نرخ ها در آینده شاهد حذف و کم اعتبار شدن کانال ها و سایت های غیررسمی منتشر کننده نرخ های بی پایه و اساس ارز و کوتاهی دست دلالان خواهیم بود.

این مقام مسئول تصریح کرد:با همگرایی همه فعالان حوزه نقدی ارز (اسکناس) با ملاک عمل قرار دادن نرخ های رسمی بازار متشکل ارزی ایران، نه تنها جایگاه این بازار به عنوان تنها مرجع رسمی تعیین نرخ عمده ارز در ایران تثبیت می شود بلکه شاهد ایجاد شفافیت نرخ ارز خواهیم بود.

گوهررستمی بیان کرد: بازار متشکل ارزی ایران یک بازار عمده فروشی بین کارگزاران است، کارگزاران می توانند با استناد به ماده ۷ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات بازار متشکل ارزی، ارز خریداری شده از این بازار را حداکثر یک درصد بالاتر از قیمت اعلام شده در بازار خرده فروشی عرضه کنند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit