کرونا و معلولیت

تاثیر کرونا برروی معلولین 

با شروع شدن کویت ۱۹نه تنها معلولین بلکه تمام کشور های دنیا وجهان  دچار اضطراب و نگرانی واسترس هستند.

برخی از بیماری های خاص از قبیل ریوی –قلبی- تنگی نفسی و….ومعلولان با خطر هایی مواجه وروبه رو هستند در برخی از کشورها محدودیت برای جلوگیری از کویت ۱۹برداشته  شده:

۱٫افراد دارای معلولان در برابر کرونا ویروس بیشتر از همه در خطر هستند :

۵نکته در مورد تاثیر کویت ۱۹ بر معلولان به گفته فوربز 

 

معلولان که بیشتر در خطر هستند و شنیدن خبر هایی از اخبار و رادیو و فضای مجازی که بیماری های خاص و افراد سالمند جامعه در معرض خطر قرار دارند این استرس و  اضطراب را چندین برابر می کند.

۲. مواظبت از خود در مقابل کویت ۱۹برای معلولین سخت هست :

افراد معلول شاید عین بقیه ی افراد نتوانند از خود مراقبت کنند، زیرا این افراد برای برای رفع نیاز های اولیه خود نیاز به کمک دیگران دارند ؛  در صورتی که به کمک دیگران بی نیاز شوند بخاطر شرایط حاکم برجامعه دچار کمو کاستی ها می شوند.

۳.  مانع از مستقل شدن معلولیم میشود :

بعضی از معلولان برای مستقل زندگی کردن به کمک مراکز بهزیستی نیاز دارند. با شیوع کویت ۱۹مشکلات معلولین بیشتر شده است. ممکن است افرادی که کمک می کنند خودشان بیمار باشند و ندانند زمانی که کویت ۱۹ شروع  شد مواظبت از معلولان صلاح نیست٫با شروع کویت ۱۹ مشاهدات جدیدی در

۴٫ رابطه با کاستی های خیلی زیاد معلولان ایجاد کنند :

معلولان از موقعی که کویت ۱۹ برای جهان وارد شد برای انجام فعالیت های خود همیشه در تلاش بودند و در مورد بهداشت معلولان از همه بیشتر حساسیت و نگرانی خودشان هستند و خیلی رعایت می کنند.

۵٫با شروع کویت ۱۹ به معلولان بیشتر توجه می شود :

از مردم عادی خواسته می شود که در وجود معلولان رعب و وحشت و هراس ایجادنکنند، چون ذهنشان درگیر می شود در عوض می توانند از راه ها و جاهای معتبر  و اساسی و عاطفی برای جلوگیری از کویت ۱۹ یاری دهند.

زمانی که مردم عادی با این افراد زندگی می کنند مشکلات کرونا را جدی بگیرند.

 

 

 

 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit