کرونا با جهان چه کرده است؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان و درگیر شدن کشورهای مختلف با این بیماری، گویی مردم یک باره از یک دنیا وارد دنیای دیگری شدند که برایشان تازگی داشت و البته تعجب آور و ترسناک بود.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از تلنگر ؛ تقریبا یک سال است که این مهمان ناخوانده و شوم به زندگی روزمره ما راه پیدا کرده و در تمام لحظات چشم از ما برنمی‌دارد و همواره در کمین است.

از همین رو بد نیست که در یک نگاه تطبیقی با شیوه برخورد مردم کشورهای دیگر در برابر این ویروس آشنا شویم و بدانیم که آنها چگونه روزهای کرونایی را سپری می‌کنند.

ابراهیم، شهروند ساکن هامبورگ در آلمان، در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: در ایالت هامبورگ محدودیت‌های کرونایی تقریبا از اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و می‌توان گفت اکثر مردم محدودیت‌های اعمال شده توسط دولت را رعایت می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر محدودیت‌ها توسط مردم جدی گرفته می‌شود افزود: مردم هامبورگ در مکان‌های عمومی و مسقف ملزم به ماسک زدن هستند و می‌توان گفت که حدودا ۹۵ درصد مردم این موضوع را رعایت می‌کنند و به آن پایبند هستند و در صورت تخلف باید جریمه نقدی بپردازند.

ابراهیم درخصوص میزان رسیدگی بیمارستان‌ها به بیماران کرونایی توضیح داد: رسیدگی‌ها واقعا خوب است و اکثر بیماران وقتی به بیمارستان مراجعه می‌کنند با بهبودی به منزل بازمی‌گردند، زمانی هم که بیمار در قرنطینه خانگی باشد مرتب تماس می‌گیرند و احوال او را پیگیری می‌کنند.
وی ادامه داد: هنگامی که در قرنطینه خانگی بودم بخاطر اینکه من انگلیسی صحبت می‌کردم نگران شدند که شاید منظور آنها را به خوبی برای دستورات پزشکی متوجه نشده باشم به همین دلیل با یک پزشک ایرانی من را مرتبط کردند. در کل می‌توان گفت به خوبی شرایط را کنترل کرده‌اند و مردم با دولت هماهنگ هستند.

این شهروند ایرانی ساکن آلمان اظهار کرد: مدارس در هامبورگ دایر هستند و دانش آموزان موظف به حضور در کلاس درس می باشند. در راستای حفظ سلامتی دانش آموزان در هر کلاس سیستم تهویه هوا نصب شده و همه آنها باید در کلاس ماسک داشته باشند، همچنین اگر دانش آموزی مبتلا یا مشکوک به کرونا باشند تمامی دانش آموزان همکلاسی او بایستی قرنطینه شوند.

وی افزود: در تست‌های کرونا نیز می‌توان گفت تقریبا به راحتی گرفته می‌شود و هرکسی درخواست تست داشته باشد برایش انجام می‌دهند، درخصوص داروهای کرونا هم اطلاع دقیقی ندارم که چگونه در دسترس مردم قرار می‌گیرد اما تا آنجا که اعلام شده می‌دانم توزیع داروهای کرونا ابتدا برای قشر معلمین انجام می‌شود.

ابراهیم عنوان کرد: اغلب کافه‌ها و رستوران‌ها در هامبورگ بسته هستند و فقط برخی از دکه‌های اغذیه فروشی تعطیل باز می باشند.

وی در پایان گفت: البته لازم به ذکر است که این شرایط برای ایالت هامبورگ است و شاید در ایالت‌های دیگر آلمان شرایط درخصوص محدودیت‌های کرونایی متفاوت باشد.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit