چین برای دیپلمات‌های آمریکایی محدودیت سفر قائل شد

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از خبرگزاری مهر، چین می‌گوید در اقدامی متقابل و در پاسخ به مداخله‌جویی‌های واشنگتن در امور هنگ کنگ، شمار بیشتری از مقامات آمریکایی را مشمول تحریم کرده و محدودیت‌های مسافرتی جدیدی را علیه دیپلمات‌های آمریکایی وضع می‌کند.

«هوا چونینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین، اشاره‌ای به نام افراد مشمول تحریم نکرد اما گفت که آنها شامل افراد وابسته به دستگاه‌های اجرایی و قانونگذاری آمریکا و همچنین بستگان نزدیک آنها هستند حال آنکه چند سازمان دولتی نیز در لیست تحریم قرار می‌گیرند.

همچنین از این پس دیپلمات‌های آمریکایی برای سفر به هنگ کنگ و ماکائو نیازمند اخذ روادید از دولت چین هستند.

روز دوشنبه، آمریکا ۱۴ عضو کنگره ملی چین را تحریم کرد. واشنگتن این مقامات چینی را به اتهام نقش آن‌ها در رد صلاحیت قانون‌گذاران هنگ کنگی مخالف پکن مشمول تحریم کرد.

این در حالی است که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، روزنامه‌نگاران و دانشجویان چینی را هم مورد اذیت و آزار قرار می‌دهد. فعالیت بسیاری از شرکت‌های چینی طرف معامله با آمریکا نیز به ظن همکاری با ارتش چین، مختل شده است.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit