چند راهکار ساده طب سنتی برای “کمردرد”

از دیدگاه طب سنتی علت اصلی مبتلاشدن به “کمردرد” نشستن نادرست و پیروی از سبک زندگی غلط است.


به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ احساس درد شدید در ناحیه کمر که گاهی هم با سوزش همراه است از علائم کمردرد محسوب می‌شود و بسته به دلیلی که ایجاد شده است، نشانه‌های متفاوتی در فرد به‌وجود می‌آورد، این دردها گاهی کم و مبهم یا شدید و سخت‌اند.

“کمردرد” می‌تواند در ناحیه کوچکی از کمر یا حتی تمام کمر بروز کند و فرد هنگام کمردرد، دچار گرفتگی عضلات هم بشود.

کمردرد ممکن است به‌دلیل عوارض شغلی، بلند کردن اجسام یا چرخش کمر که منجر به آسیب و درد می‌شود، بروز کند.

افراد مبتلا به این عارضه می‌توانند از طریق طب سنتی به تسکین کمردرد خود کمک کنند؛ معمولاً از طریق بادکش یا حجامت زیر نظر متخصص طب سنتی می‌توان این نوع عارضه را بهبود بخشید.

مبتلایان به عارضه کمردرد بهتر است ابتدا، تعدادی آزمایش و عکس‌برداری‌های لازم را انجام دهند و بعد از طب سنتی برای تسکین درد و بهبود عارضه کمک بگیرند.

“بادکش‌درمانی” زیر نظر طبیب در بیشتر مواقع می‌تواند کارساز باشد.

پرهیز از مصرف غذاهای سرد و تر، پرهیز از مصرف میوه و سالاد همراه غذا، انجام ورزشهای ملایم و تحرکات کافی طی روز، بستن پارچه همراه با مقداری نمک طبیعی به مفاصل به‌ویژه زمانی که موضع درد، ورم سرد داشته باشد، از راهکارهای بهبود کمردرد است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit