پیش‌پرداخت ۸۰ میلیون تومانی برای خودرویی که هنوز تولید نشده است/ شک و شبهه‌ خریداران برای تولید دناپلاس

به گفته خریداران دنا پلاس، ایران خودرو مبلغ ۸۰ میلیون تومان برای فروش این خودرو دریافت کرده،اما خودرویی تحویل نداده است.

به گزارشسایت معلولین هدف و به نقل از خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سال گذشته شرکت ایران خودرو اقدام به ثبت نام خودرو کرد و در میان اسامی خودروهای ثبت نامی، دنا پلاس هم وجود دارد.

بسیاری از افراد در این طرح شرکت کردند اما هنوز دعوت نامه ای برای آنها صادر نشده است.

متقاضیان خرید دنا پلاس با وعده تحویل فروردین ۹۹ اقدام به پیش خرید کرده اند اما هنوز خبری از تحویل این خودرو نیست.

یکی از متقاضیان خرید خودروی دنا پلاس در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: ۶ ماه از دعوت نامه دنا پلاس اتومات گذشته است. چرا شرکت ایران خودرو دعوت نامه را صادر نمی کند؟ برای خودرویی که موعد تحویل آن فروردین ۹۹ بود باید اسفند ۹۸ دعوت نامه صادر می شد و خریداران فروردین ۹۹ خودروهای ثبت نامی را تحویل می گرفتند.

یکی دیگر از متقاضیان خودرو در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: دعوت نامه خودرو دنا تیپ یک ثبت نامی سی ام مرداد ماه سال ۹۷ که قرار بود مهر ماه ۹۸ صادر شود، اواخر آذر ماه ۹۸ صادر شد و موفق به تکمیل وجه آن نشدم.

او گفت: منتظر بودم حداکثر سه تا چهار ماه دیگر خودرو به دستم برسد که متاسفانه با پیگیری و تماس‌های مکرر با شرکت، نتیجه‌ای حاصل نشد و امروز از نمایندگی تماس گرفتند و چهل میلیون تومان اضافه تر نسبت به دعوتنامه قبلی از من طلب کردند تا خودرو را شصت روزه تحویل دهند.

یکی دیگر از متقاضیان خودرو گفت: خودرو ثبت نامی من دنا معمولی بود که زمان تحویل آن طبق قرارداد ۱۴ ماه بعد از ثبت نام بود.

وی گفت:زمان صدور دعوت نامه سه ماه بعد از موعد تحویل طبق قرارداد با موعد تحویل ۴۵ روزه بود که هنوز با گذشت هشت ماه خودرویی تحویل داده نشده است.

 

 

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان،در خصوص زمان تحویل خودروی دنا پلاس گفت:تاکنون ۲ هزار دستگاه خودروی دنا پلاس اتوماتیک و دنا پلاس معمولی تجاری سازی شده است.

او بیان کرد: مشکلی در تولید این خودرو وجود ندارد و در نظر داریم تا آبان ماه معوقات را به صفر برسانیم.

مقیمی با بیان اینکه قابلیت تولید بیشتر دنا پلاس وجود دارد،گفت:پس از تحویل خودروهای ثبت نامی، روند تولید را افزایش خواهیم داد.

یکی دیگر از متقاضیان خودرو در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: دنا پلاس اتوماتیک ثبت نام کردم که تاریخ قرادادم ۱۸ خرداد ۹۸ است. قرار بود اردیبهشت این خودرو را تحویل دهند که متاسفانه هنوز تحویل نداده اند، چندبار با شرکت تماس گرفتم که اعلام کردند تحویل خودرو با تاخیر انجام می شود.

 

یکی دیگر از متقاضیان خودرو در گفت و گو با خبرنگاران جوان، گفت:۲ سال قبل خودروی دنا ثبت نام کردم. تحویل آن بهمن ۹۸ بود. تاریخ ۱۰ فروردین ۹۹ دعوت نامه برای تکمیل وجه به دستم رسید اما تا امروز خبری تحویل خودرو نیست.پیامکی از طرف شرکت ارسال شد که اگر تمایل دارید خودروی جایگزین دریافت کنید.

یکی دیگر از متقاضیان خودرو گفت:خرداد ماه سال گذشته دنا پلاس اتوماتیک ثبت نام کردم که تحویل آن تیر ۹۹ بود، هنوز این خودرو تولید نشده است.

گفتنی است،افراد زیادی با باشگاه خبرنگاران جوان تماس گرفتند و خواستار پیگیری زمان تحویل خودروهای دنا پلاس از شرکت ایران خودرو بودند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit