پوردستان: وزارت دفاع آغازگر مسیر خودکفایی در نیرو‌های مسلح شد

رئیس مرکز راهبردی مطالعات ارتش با بیان اینکه وزارت دفاع آغازگر مسیر خود کفایی در نیرو‌های مسلح شد، گفت: اقدامات این وزارتخانه در دوران دفاع مقدس یکی از مهمترین مولفه‌های پیروزی در جنگ بود.

 

 

به گزارش خبرگزاری هدف و به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ امیر احمد رضا پوردستان رئیس مرکز راهبردی مطالعات ارتش در بازدید از دستاورد‌های وزارت دفاع در نمایشگاه دفاع مقدس، گفت: کشور‌های بیگانه پس از پیروزی انقلاب گمان می‌کردند با خروجشان از کشور، دست نیاز ایران جلوی ابرقدرت‌ها باز خواهد ماند و راداراها، هواپیما‌ها و تجهیزاتی که راهبریش با آن‌ها بود، بلا استفاده خواهد ماند.

وی با بیان تدبیر نورانی امام (ره) مبنی بر خودکفایی و خود اتکایی و نشر لایه به لایه این فرمان گرانسنگ توسط فرمانده معظم کل قوا، افزود: در همان آغاز جنگ وزارت دفاع با توجه به تخصص و قابلیت‌های فنی جوانان خود مسیر خود کفایی را پیش گرفتند و پس از این سازمان ارتش و نیروی هوایی پای کار آمدند و در نهایت نیرو‌های مسلح توجه به ظرفیت‌های درونی را در وجود خود نهادینه کردند.

رئیس مرکز راهبردی مطالعات ارتش با بیان اینکه وزارت دفاع آغاز گر مسیر خود کفایی در نیرو‌های مسلح شد و در واقع بارقه امید این امر مهم ابتدا در وزارت دفاع جرقه و سپس در نیرو‌های مسلح شعله ور شد، اظهار داشت: در جنگ ۸ ساله با رژیم بعث تمامی کریدور‌های تجاری و اقتصادی ایران توسط نظام سلطه بسته بود و ما برای تأمین قطعات و تجهیزات خود با موانع متعددی روبرو بودیم.

امیر پوردستان با بیان اینکه وزارت دفاع در دوران دفاع مقدس با تولید انواع مهمات، سلاح، گلوله اجازه نداد جنگ حالت توقف به خود بگیرد، گفت: اقدامات وزارت دفاع و نقش بی بدیل این سازمان مکتبی در دوران دفاع مقدس یکی از مهمترین مولفه‌های مقاومت و پیروزی ایران در جنگ بود.

 

منبع :‌ خبرگزاری دانشجو

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit