پرسپولیس و استقلال برای حضور قطعی در لیگ قهرمانان آسیا چاره ای جز قهرمانی ندارند !

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :
سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا سال ۲۰۲۱ تغییری نکرده و همان ۲+۲ خواهد ماند.

در سال ۲۰۱۹ و از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا این تصمیم گرفته شد که رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از سال ۲۰۲۱ با حضور ۴۰ کشور برگزار شود، بنابراین این موضوع به سود کشورهایی که در رنکینگ این قاره در رده‌های پایین‌تر قرار دارند، شده و کشورهایی مانند اردن، هند، تاجیکستان و ترکمنستان که تا پیش از این از مرحله پلی‌آف کار خود را آغاز می‌کردند، حالا هرکدام با یک سهمیه مستقیم وارد مرحله گروهی خواهند شد و نکته قابل‌توجه اینکه برای فصل آینده از منطقه غرب ۱۶ تیم از مرحله گروهی و ۱۰ تیم دیگر در مرحله پلی‌آف برای مشخص شدن چهار تیم حاضر دیگر در مرحله گروهی به رقابت با هم خواهند پرداخت‌.

در این بین، مثل سال گذشته دو مرحله پیش‌مقدماتی و یک مرحله پلی‌آف برای مشخص شدن چهار تیم نهایی در منطقه غرب برگزار خواهد شد.

نکته قابل‌توجه اینکه هنوز نحوه برگزاری مرحله پیش‌مقدماتی و پلی‌آف در منطقه غرب آسیا مشخص نیست اما از کلیات آن پیداست درصورتی‌که این مرحله مانند سال گذشته برگزار شود.

با توجه به کم شدن چهار تیم در این مرحله به احتمال زیاد تیم فوتبال استقلال که سال گذشته با برگزاری دو دیدار در پیش‌مقدماتی و پلی‌آف و پیروزی در آنها به مرحله گروهی راه یافت، امسال با یک دیدار کمتر به مرحله گروهی رسیده و احتمالا فقط در یک دیدار پلی‌آف حاضر خواهد شد تا برنده این دیدار راهی مرحله گروهی شود.

در واقع سهمیه ایران نیز تغییری نخواهد کرد و همان ۲+۲ خواهد ماند و تیم‌های ایرانی چون تراکتور، سپاهان، استقلال و پرسپولیس چاره‌ای جز قهرمانی در لیگ برتر و حذفی برای حضور قطعی در لیگ قهرمانان آسیا ندارند.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit