ویلچر چیست و چه کاربرد های دارد؟

ویلچر

ویلچر یکی از رایج ترین وسیله کمکی برای ارتقا تحرک و افزایش کیفیت زندگی در افرادی است که در راه رفتن مشکل دارند. تحرک صندلی چرخدار فرصتی را برای استفاده کنندگان از ویلچر برای مطالعه، کار، فعالیتهای اجتماعی و دسترسی به خدمات مختلف فراهم می کند. علاوه بر ایجاد تحرک، صندلی چرخدار مناسب با کمک به کاهش مشکلات شایع مانند زخم های فشار، پیشرفت ناهنجاری ها و بهبود تنفس و هضم، سلامت جسمی و کیفیت زندگی استفاده کنندگان صندلی چرخدار را بهتر می کند.

ویلچر

انواع ویلچر

انواع مختلفی از این وسیله وجود دارد؛ مانند: حمام، برقی، ساده، ورزشی و کودکانه. صندلی های چرخدار ساده برای استفاده عمومی روزمره مناسب هستند. ویلچر برقی برای فعالیت های بیرون از خانه بسیار کاربردی هستند. از ویلچر حمام، می توانید هنگام حمام کردن از آن استفاده کنید. همان طور که از اسم ویلچر ورزشی مشخص است، افراد معلول علاقه مند به ورزش می توانند از این صندلی چرخدار استفاده کنند. صندلی چرخدار کودکانه مناسب نوجوانان و کودکان است. این صندلی ها سایزشان کوچک تر هستند. هیچ مدل یا اندازه منحصر به فردی از صندلی چرخدار نمی تواند پاسخگوی نیاز همه کاربران باشد. تنوع موجود در بین کاربران، نیاز به انواع مختلف صندلی چرخدار را ایجاد می کند. شما نمی تواند با یک نوع صندلی چرخدار همه نیاز های خود را برطرف کنید.

ویلچر

 

مزایای صندلی چرخدار

یکی از مزایای صندلی چرخدار تحرک است. ثابت شده است که یک سبک زندگی فعال دارای مزایای سلامت جسمی و روانی است. در افرادی که در فعالیت های بدنی شرکت می کنند دارای کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی، پوکی استخوان، آرتروز و چندین سرطان است. ویلچر مناسب این امکان را برای کاربر فراهم می کند که بتواند حرکت کند. این همچنین بیشترین فرصت ممکن را برای استقلال فراهم می کند و کارهایی را که می خواهند انجام دهند، به افراد غیر مستقر اجازه می دهد تا راحت تر در خانه خود حرکت کنند، راحتی بیشتر و سبک زندگی فعال تر فراهم می کند. با این وسیله فرد می تواند بدون کمک هیچ کسی به هر جایی دلش می خواهد برود.

https://www.disns.ir/1398/11/27/%d8%a7%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%af-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b9%d9%84%d9%88%d9%84%db%8c%d8%aa-%d9%88-%d9%84%d8%b2%d9%88%d9%85-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d9%86%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7/

موانع مالی معلولین برای خرید ویلچر

حدود 80٪ افراد معلول در جهان در کشور های توسعه نیافته یا درحال توسعه زندگی می کنند. اکثر آنها فقیر هستند و به خدمات اساسی، از جمله امکانات توان بخشی دسترسی ندارند. سازمان بین المللی کار، گزارش داده است که نرخ بیکاری افراد معلول در بسیاری از کشورها در حال توسعه به 80٪ یا بیشتر رسیده است. بودجه دولت ها برای تهیه صندلی چرخدار به ندرت در دسترس است و اکثر کاربران قادر به پرداخت هزینه صندلی چرخدار نیستند. تمامی معلولین به ویلچر برقی نیاز دارند. اما متاسفانه هزینه ویلچر برقی بسیار بالا است و در توان معلولین نیست که بتوانند خریداری کنند. ویلچر ها یک تجهیزات پزشکی کمکی برای معلولین است ولی هزینه بالایی دارند یک معلول چگونه می تواند با بودجه کم ویلچر بخرد؟

ویلچر

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit