وزیر خارجه عربستان: بن سلمان مشتاق وحدت در شورای همکاری است/ توافق نزدیک است

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان بر پایبندی این کشور به تقویت قدرت شورای همکاری خلیج فارس و مکانیزم‌های آن اشاره کرد و گفت: ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان مایل به وحدت و انسجام شورای همکاری خلیج (فارس) است.

وی گفت: امیدواریم خیلی زود به توافقی برای پایان بحران این شورا دست یابیم.

این درحالی است که کویت جمعه شب از پیشرفت در مذاکرات و توافق برای حل بحران شورای همکاری خلیج فارس خبر داد و امیر این کشور نیز به طرفین درگیر این توافق را تبریک گفت و آن را دستاورد تاریخی توصیف کرد.

همچنین سازمان ملل، اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و جمعی از کشورهای دیگر از این مساله استقبال کردند.

در سال ۲۰۱۷ مصر، عربستان، امارات و بحرین، قطر را به حمایت از تروریسم متهم و این کشور را تحریم کردند.

وزیر خارجه عربستان در همایش گفتگوی منامه تأکید کرد: پیشرفتی در تلاش‌ها برای پایان بحران شورای همکاری خلیج (فارس) حاصل شده است. امیدواریم به زودی به نتیجه نهایی مورد رضایتی برای تمام طرف‌ها برسیم که به نفع تمام کشورهای منطقه باشد.

وی درباره توافق‌های آبراهام(توافق‌های صلح امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی) گفت: اولویت برای ما ترغیب اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها برای نشستن بر سر میز مذاکره است. این تنها راه برای برقراری صلح پایدار در منطقه است.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit