وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از تصرف ۶ روستای در قره باغ خبر داد

به گزارش خبرگزاری هدف و به نقل از خبرگزاری ایرنا وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بعداز ظهر امروز ( یکشنبه ) در گزارشی درباره وضعیت درگیریها با ارتش ارمنستان، از تصرف شش روستا در منطقه مورد مناقشه «قره باغ» خبر داد .

بنابر این گزارش، در جریان حملات نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان، روستاهای ” گاراخانبیکلی ” ، قروند” ، ” کند هورادیز ” و “یوخاری عبدالرحمانلی ” در شهرستان “فضولی” و نیز روستاهای ” بویوک مرجانلی ” و ” نیوگزار” در شهرستان “جبرایل” با عقب‌نشینی نیروهای ارمنستان، توسط ارتش این کشور تصرف شدند.

طبق گزارش وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از تحولات درگیری مرزی با ارتش ارمنستان در قره باغ، واحدهای ارتش این کشور همچنین برخی بلندی‌ها در مسیر شهرستان “آقدره ” و کوه “موروداغ ” به کنترل ارتش جمهوری آذربایجان در آمده است .

این در حالی است که “الهام علی اف ” رییس جمهوری آذربایجان در جلسه امروز ( یکشنبه ) شورای امنیت این کشور، به مردم به مناسبت آزادسازی چند منطقه مسکونی در قره باغ تبریک گفت .

تاکنون ارتش ارمنستان نسبت به این ادعای جمهوری آذربایجان در منطقه مورد مناقشه قره باغ واکنشی نشان نداده است.

درگیری‌های نظامی میان نیرهای نظامی ارمنستان و جمهوری آذربایجان از صبح امروز در چند مسیر مرز دو کشور آغاز شده و همچنان با شدت ادامه دارد .

طرفین درگیری فعلا گزارشی درباره میزان تلفات جانی و خسارات وارده در جریان این درگیریها را منتشر نکرده‌اند .

منبع :‌ خبرگزاری ایرنا

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit