همسویی عربستان با آمریکا در تداوم سیاست فشار حداکثری ریاض را حقیر کرده است

 

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: حمایت و همسویی عربستان با آمریکا در تداوم سیاست فشار حداکثری علیه ایران، این کشور را به موجودی حقیر تبدیل کرده است.

به گزارش خبر گزاری هدف و به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا : سعید خطیب‌زاده در پاسخ به پریشان گویی‌های اخیر سلمان بن‌عبدالعزیز، با مردود دانستن اتهامات واهی واردشده علیه جمهوری اسلامی گفت: عربستان به‌عنوان پایگاه و خاستگاه تفکرات گروه‌های تروریستی تکفیری و حامی اصلی مالی و لجستیکی تروریسم در منطقه، سال‌هاست برای گریز از واقعیت‌ها و پاسخگو نبودن به جنایت‌های خود سیاست فرافکنی و دگرگون نشان دادن حقایق را در دستور کار قرار داده است تا شاید امروز را به فردا برساند.

وی افزود: حمایت و همسویی رژیم سعودی با ایالات متحده در تداوم سیاست شکست‌خورده فشار حداکثری علیه ایران، تلاش برای توسعه مراودات با رژیم غاصب صهیونیستی و باج دادن‌های میلیارد دلاری به دیگران آن‌ هم از جیب مردم آن کشور، نه‌تنها نتیجه‌ای برای آنان نداشته، بلکه عربستان را به موجودی حقیر در میان کشورهای عربی تبدیل کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: شکست‌های مستمر میدانی و سیاسی در یمن، عربستان را به هذیان گویی واداشته است و می‌خواهند با ایراد اتهام به سایر کشورها از زیر بار مسئولیت جنایات جنگی خود علیه زنان و کودکان یمنی فرار کنند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی عنوان کرد: جمهوری اسلامی در راستای رویکرد مسئولانه خود در منطقه، بارها خطاهای محاسباتی سعودی‌ها را که هزینه‌های گزافی به منطقه تحمیل ‌کرده است، به جهانیان گوشزد کرده و همچنان براساس سیاست اصولی خود بر تقویت روندهای دیپلماتیک و گفتگومحور در منطقه و توسعه مناسبات با همه همسایگان تأکید می‌کند.

منبع : خبرگزاری آنا

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit