هفته ملی کودک، فرصتی برای یادآوری جایگاه حقوق کودکان و نوجوانان

مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بیانیه‌ای، فرارسیدن هفته ملی کودک را فرصتی برای یادآوری جایگاه حقوق کودکان و نوجوانان دانست.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری ایرنا، در بیانیه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک که روز سه شنبه انتشار یافته، آمده است‌: کودکان و نوجوانان به عنوان بخش قابل توجهی از جمعیت ایران اسلامی به لحاظ ویژگی‌ها و خصوصیات روحی و جسمی علاوه بر حمایت‌های عمومی مورد توجه ویژه هستند.

«در حقیقت آینده هر ملت بستگی به چگونگی رشد و تعالی کودکان و نوجوانان دارد. اینکه گفته ‌می‌شود کودکان امروز مدیران فردای کشورند سخنی حکمت آمیز است و بر همین مبنا هر میزان هزینه برای سلامت، رفاه، آموزش، تأمین اجتماعی و تربیت این بخش از جمعیت صورت گیرد در واقع نوعی سرمایه گذاری بلند مدت تلقی می‌شود.»
در این بیانیه تصریح شده است:‌ فرارسیدن هفته ملی کودک، فرصتی است برای یادآوری جایگاه حقوق کودکان و نوجوانان؛ این پیام آوران کوچک آشتی، مهربانی و راستی و فرصتی است تا یکبار دیگر به یاد بیاوریم در کنار ما انسان‌های معصوم و کوچکی زندگی می‌کنند که آینده آنها در گرو تصمیم گیری‌های امروز ماست که وظیفه داریم همواره در جهت ارتقاء حقوق آن‌ها تلاش نماییم.
مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در این بیانیه ابراز امیدوار کرده که در پرتو توجه به حقوق و مصلحت عالیه کودکان، با ایجاد فضایی با نشاط، برجسته‌سازی اهمیت دوران کودکی، تبیین خواسته‌های کودکان و افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به حقوق آنان، زمینه ای برای تجربه آینده ای روشن‌تر در جهت حمایت همه جانبه از حقوق کودکان فراهم آید.

از ۱۲ تا ۱۷ مهر ماه هفته ملی کودک نامگذاری شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit