نگرانی اولیا از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان آذربایجان شرقی

تغییر یک شبه تصمیم وزارت آموزش و پرورش و سکوت ستاد ملی کرونا در مورد تقلیل پروتکل‌های بهداشتی و عدم امکان رعایت تمامی آنها در مدارس باعث گلایه اولیا و نگرانی آنها شده است.
به گزارش سایت معلولین هدف و خبرگزاری تسنیم از تبریز، همزمان با آغاز سال‌تحصیلی جدید ۱۴۰۰_۱۳۹۹ در کشور زنگ بازگشایی مدارس با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاون قرآن و عترت آموزش و پرورش کشور و جمعی از دانش‌آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دبیرستان عفتیه تبریز نواخته شد.

اما در این بین، تغییر یک شبه تصمیم وزارت آموزش و پرورش و سکوت ستاد ملی کرونا در مورد تقلیل پروتکل‌های بهداشتی و عدم امکان رعایت تمامی آنها در مدارس باعث گلایه اولیا و نگرانی آنها شده است.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که مدارس از کمترین سرانه در زمینه کرونا برخوردارند و یا سرانه پرداخت شده کفاف نیازهای روزهای کرونایی را در ضدعفونی روزانه و… ندارد و این موضوع در مدارس پر تراکم و مدارس مناطق کم برخوردار نگران کننده تر شده است.
در این میان، روح الله متفکرآزاد، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی هم از تصمیم یک شبه وزارت آموزش و پرورش انتقاد کرد و گفت: اعلام یکباره بازگشایی حضوری مدارس بعد از اعلام قبلی ستاد کرونا و وزارت آموزش و پرورش، مبنی بر عدم حضور دانش آموزان در مناطق قرمز، اتفاقی است که اگر کوچکترین تبعاتی برای فرزندان مردم داشته باشد، شخص رئیس جمهور باید پاسخگو باشد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور برای پیشگیری از ابتلا به کرونا از محل کارش خارج نشد و حتی برای دفاع از وزیر پیشنهادی به مجلس نیامد، چگونه فرزندان مردم را در این شرایط به مدرسه می‌فرستد؟

به گزارش تسنیم، به نظر می‌رسد، نگرانی مردم از تصمیم وزارت آموزش و پرورش و سکوت ستاد ملی کرونا در این شرایط به حق است و باید قبل از اینکه موج شیوع کرونا به پیک برسد و مدافعان سلامت با چالش جدی مواجه شوند، چاره اندیشی کرده و این رویه را اصلاح کنند

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit