نمونه اولیه هواپیمای مافوق صوت رونمایی شد

یک استارت آپ هوانوردی نمونه اولیه هواپیمای مافوق صوتی رونمایی کرده که سرعت آن به ۱.۳ ماخ می رسد.

به گزارش سایت معلولین هدف  و بهنقل از خبرگزاری مهر

استارت‌آپ هوانوردی «بوم سوپرسونیک» از نسخه اولیه هواپیمای مسافربری مافوق صوتی رونمایی کرد که در حقیقت نسل آینده کنکورد است.

این نسخه اولیه XB-۱ نام دارد و البته تا ۲۰۲۱ میلادی پرواز نمی‌کند. البته نمونه اولیه مذکور برای عده‌ای مدیران ارشد هوافضا و هواپیمایی در فرودگاه سینسیناتی در آمریکا رونمایی شده است.

XB-۱ نسخه اولیه از هواپیمای مافوق صوتی است که بوم قصد دارد تا ۲۰۲۹ میلادی برای حمل ونقل مسافران بسازد. در حال حاضر فقط خلبان می‌تواند در نمونه اولیه ساخته شده، سوار شود. اما احتمالاً نسخه تجاری ظرفیت ۴۴ مسافر را خواهد داشت.

استارت‌آپ بوم تصمیم دارد این نمونه اولیه را سال آینده آزمایش کند. پیش بینی می‌شود با استفاده از موتورهای J۸۵-۱۵ سرعت XB-۱ به ۱.۳ ماخ برسد. موتورهای مذکور در شرکت جنرال الکتریک و برای هواپیماهای نظامی ساخته می‌شوند.

اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، بوم توجه خود را معطوف به تولید نخستین هواپیمای تجاری‌اش به نام Overture می‌کند. این هواپیما با طول ۱۹۹ فوت ظرفیت ۶۵و ۸۸ مسافر را خواهد داشت و می‌تواند با ۲ برابر سرعت هواپیماهای تجاری پرواز کند.

به گفته این استارت‌آپ جت‌های مافوق صوت در نهایت می‌توانند مسافت بین نیویورک تا لندن را در ۳.۵ ساعت طی کنند. به طور معمول چنین پروازی ۷ ساعت طول می‌کشد.

منبع خبرگزاری مهر

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit