نشاط، صداقت و آرمانخواهی از ویژگی‌های جوان دانشجو است

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضاییه، از نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی به خاطر تصویب قانون اقدام راهبردی کاهش تحریم‌ها و وادار کردن دشمن به پایبندی و انجام وظایف و تعهداتش در توافقات و قراردادهای بین المللی تقدیر کرد.

اقدامات دشمن برای اعمال فشار علیه ملت ایران برای آن‌ها هزینه‎بر است

رئیس قوه قضاییه با بیان این که بیگانگان باید بدانند هر گونه فشار بر ملت بزرگ ایران اسلامی برای آن‌ها هزینه‎ خواهد داشت، تاکید کرد: هر چه دست ما در برخورداری از اهرم‌ها و مولفه‌های قدرت پر باشد، هزینه‎های دشمن برای دشمنی و اعمال فشار بر ملت افزایش می‌یابد.

همه باید در برابر دشن نگاه انقلابی داشته باشند

رئیسی گفت: در برابر دشمن نگاه همه باید انقلابی باشد و با نگاه‎های فردی و سیاسی نباید با این مسائل برخورد کرد و مردم انتظار دارند که همه دست‎اندرکاران و مسئولان با قدرت و متناسب با واقعیت‌های ملت موضع‎‌گیری کنند و به همه پیام بدهند.

آنچه با مقاومت ملت تناسب دارد، تولید قدرت در همه عرصه‎هاست

رئیس قوه قضاییه افزود: در شرایطی که آلمان با موضع سخیف خود نشان داد اروپایی‌ها از آمریکا پیروی می‌کنند، آنچه با مقاومت ملت ایران تناسب دارد، تولید قدرت در عرصه‎های اقتصادی و علمی و امنیتی و دفاعی است تا همراهان و همگامان آمریکا متوجه شوند که به جای فشار بر ملت ایران باید به تعهدات خود عمل کنند.

دانشگاه باید در تولید علم و جنبش نرم افزاری نقش فعال داشته باشد

رئیسی در ادامه با گرامیداشت روز دانشجو، بر نقش دانشجویان در تولید علم و جنبش نرم افزاری تأکید کرد و اظهار داشت: دانشگاه باید در تحقق پیشرفت و عدالت در گام دوم انقلاب اسلامی پیشگام بوده و نقشی فعال و مؤثر در این زمینه داشته باشد.

رئیس قوه قضاییه با بیان این که عدالتخواهی و اجرای عدالت در همه لایه‎های کشور مهم است، تصویب قوانین عادلانه در نهاد تقنین و اجرای عالانه قوانین توسط دستگاه‎های اجرایی و همچنین داوری عادلانه در دستگاه قضا را از الزامات حکمرانی شایسته دانست.

جنس آرمانخواهی دانشجویان با مطالبات احزاب سیاسی تفاوت دارد

رئیسی از دانشجویان به عنوان جوانان بانشاط، آرمانخواه، صاق و دغدغه‎مند یاد کرد و با بیان این که آرمانخواهی دانشجویان از جنس مطالبات احزاب و گروه‎های سیاسی نیست، تصریح کرد: روحیه انقلابی دانشجویان ایجاب می‌کند فضای دانشگاه‎ها هم انقلابی باشد و بنا بر تأکید رهبر معظم انقلاب، دانشجویان هم در تحقق پیشرفت و هم در مطالبه اجرای عدالت پیشگام باشند.

وی با اشاره به آثار و برکات تعامل دستگاه قضا با نخبگان در جهت تبیین اقدامات و برنامه‎های عدلیه و اطلاع از نظرات و دیدگاه‎های آنها، بر لزوم ارتباط مستمر همکاران مجموعه قوه قضاییه و سازمان‌های تابعه با دانشجویان و طلاب و سایر اقشار جامعه تأکید کرد.

نقش یکپارچه‎سازی خدمات الکترونیک قضایی در تسهیل دسترسی مردم به عدالت

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از اقدامات مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برای یکپارچه‎سازی خدمات الکترونیک قضایی گفت که این اقدام گام مهمی در جهت هوشمندسازی نظام قضایی و تسهیل دسترسی مردم به عدالت است.

رئیسی ابراز امیدواری کرد با بهره‎مندی از ظرفیت‎ فناوری‌های نوین و هوشمندشدن همه بخش‌های قوه قضاییه، هم فرآیند دسترسی مردم به خدمات قضایی آسان‌تر شود و هم شرایط کار برای همکاران دستگاه قضا به ویژه قضات بهتر شود.

همکاران قضایی ضمن رعایت پروتکل‎های بهداشتی اجازه ندهند کار مردم زمین بماند

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه واحدهای قضایی برای حفظ جان همکاران دستگاه قضا و ارباب رجوع در برابر کرونا تأکید کرد، اما در عین حال از مدیران دادگستری‌ها و سازمان‌های تابعه خواست که با دادرسی به موقع، اجازه ندهند کوچک‎ترین وقفه و خللی در رسیدگی به کار مردم به وجود آید.

راه اندازی سه شعبه شورای حل اختلاف در زندان تهران بزرگ

در این جلسه، حجت الاسلام هادی صادقی رئیس مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف به اشاره به بازدید از زندان تهران بزرگ، گفت: هفته گذشته از زندان تهران بزرگ بازدید داشتیم که در جریان این بازدید، سه شعبه شورای حل اختلاف این زندان افتتاح شد که این شعبات با حضور روحانیونی از قم آغاز به کار کرده است.

 آزادی ۴۱ مددجوی اندرزگاه جوانان تهران

وی همچنین خاطر نشان کرد: در جریان این بازدید، همراه با معاون دادستان و دادیاران زندان در اندرزگاه جوانان نیز حضور یافتیم و با ۳۵۰ نفر از مددجویان دیدار کردیم که به واسطه این حضور و گفتگوی رودررو با آنها، زمینه آزادی ۴۱ نفر از مددجویان فراهم شد.

بهره برداری از اپلیکیشن «عدالت همراه» در هفته آینده

زارع‎پور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نیز با اشار به افتتاح «درگاه ملی قوه قضاییه» در هفته جاری که محلی برای تجمیع همه خدمات الکترونیکی دستگاه قضا به مردم و تلاش برای تسهیل دسترسی آحاد جامعه به عدالت صورت گرفته، اعلام کرد: در هفته پیش رو نیز اپلیکیشن «عدالت همراه» که امکان ارائه تمامی خدمات الکترونیک قضایی بر روی گوشی تلفن همراه را فراهم می‌کند، رونمایی خواهد شد.

کاهش ۳۱ هزار اعزام و بدرقه زندانیان با اجرای دادرسی الکترونیک

وی با اشاره به سیاست قوه قضاییه برای کاهش اعزام و بدرقه زندانیان به محاکم قضایی در ایام شیوع کرونا، از افزایش قابل توجه دادرسی الکترونیک بین زندان و محاکم قضایی خبر داد و یکی از دستاوردهای این اقدام را کاهش ۳۱ هزار اعزام و بدرقه زندانیان عنوان کرد.

زارع‎پور خاطر نشان کرد: با ابلاغ رئیس کل دادگستری استان تهران از ابتدای هفته تمامی اعزام و بدرقه‌های استان تهران که بخش قابل توجهی از اعزام و بدرقه‎های کل کشور را به خود اختصاص می‌داد، تنها از طریق دادرسی الکترونیک امکانپذیر خواهد بود که رئیس قوه قضاییه با تقدیر از این اقدام به رؤسای دادگستری‌های استان‌ها تأکید کرد در ایام کرونا از این ظرفیت برای کاهش تردد زندانیان و صیانت از آن‌ها در برابر مخاطرات بیماری کرونا استفاده کنند.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit