نرخ بیکاری کدام استان کمتر است؟

استان های چهارمحال و بختیاری با ۱۶.۳ درصد و استان خراسان رضوی با ۵.۷ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین نرخ بیکاری در کشور را دارند.

 

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری تسنیم,  مطابق آخرین آمارمرکز آمار در تابستان ۹۹،‌بیشترین نرخ بیکاری در کشور به استان های چهارمحال بختیاری با ۱۶٫۳ درصد، خوزستان با ۱۵٫۳درصد و کرمانشاه با ۱۵٫۲ درصد و کمترین میزان نرخ بیکاری برای استان های خراسان رضوی با ۵٫۷ درصد، خراسان جنوبی با ۵٫۸ درصد و ایلام با ۶٫۲ است.  نرخ بیکاری پایتخت نیز ۶٫۴درصد است.

نرخ بیکاری ۳ استان آذربایجان غربی، خراسان شمالی و گیلان در مقایسه با تابستان سال ۹۸ دو رقمی شده است.نرخ بیکاری در تابستان امسال ، همزمان با شیوع کرونا، در ۱۵ استان کشور دو رقمی و در ۱۶ استان تک رقمی بوده است.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit