منتظر ابلاغ طرح جامع شهر اراک هستیم/به لابی در بودجه اعتقاد دارم

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از ایسنا استاندار مرکزی گفت: نقشه طرح جامع شهر اراک برای دبیرخانه شورای عالی شهرسازی ارسال شده و ۱۰ روز است که منتظر ابلاغ این طرح هستیم.

سید علی آقازاده روز پنجشنبه ۲۰ آذر در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی اظهار کرد: بنده به لابی در بودجه اعتقاد دارم، اما این لابی گری و رایزنی عمدتا در سهم فصول و اعتبار گلوبالی است که در اختیار روسای دستگاه‌های ملی قرار دارد که استان ها با لابی گری و گفت‌وگو سهم یک استان را ضایع می‌کنند که تقاضا داریم این مهم در لایحه بودجه اصلاح شود.

وی افزود: ممکن است نتوان تغییراتی از سهم استان در کل بودجه لحاظ کرد، اما ممکن است سهم در اختیار دستگاه های ملی سبب بروز بی عدالتی شود که می‌طلبد نمایندگان مجلس در این خصوص پیگیری لازم را انجام دهند چراکه سهم فصول و اعتبار گلوبال رقم بالایی نیز هست و باید نظر مدیران در این خصوص لحاظ شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در خصوص طرح جامع اراک دو هفته پیش با معاون شهرسازی وزیر و دبیر شورای عالی جلسه ای برگزار شد که پس از آن حدود ۴۸ ساعت بعد نقشه ها از راه و شهرسازی ارسال شد و مقرر شده بود که تا آخر هفته طرح ابلاغ شود، اما اکنون بیش از ۱۰ روز است منتظر ابلاغ طرح جامع اراک هستیم.

آقازاده ادامه داد: در خصوص مصوبه محلس در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر، ایرادی بر یک جمله وجود دارد که گفته شده “بعد از تصویب در شورای برنامه ریزی در دبیرخانه تطبیق داده شود” که نیاز است که در این خصوص اصلاحاتی از سوی نمایندگان صورت گیرد، اکر بتوان این جمله را حذف کرد مشکل رفع خواهد شد.

وی اضافه کرد: در تلاش هستیم که هم دانشگاه اراک به طرح جامع برسد و هم منظره نامناسب ورودی و خروجی شهر از سمت جنوب ساماندهی شود که حدود ۱۵ سال است که در این راستا تلاش های زیادی صورت گرفته بویژه در یک سال اخیر که دانشگاه تلاش های زیادی انجام داده است که باید با کمک نمایندگان مشکلات موجود در این خصوص بویژه در زمینه تغییر کاربری ۳۸ هکتار ار اراضی دانشگاه رفع شود تا شاهد چهره مناسبی از این منطقه باشیم‌.

استاندار مرکزی بیان کرد: در شهر نوبران ساختمان متروکه ای متعلق به جهادکشاورزی وجود دارد که بدون استفاده و در حال تخریب است که با توجه به اینکه اداره ثبت اسناد در این شهر وجود ندارد پیش بینی می‌شود با کمک خیر این ساختمان بر اساس نظر سازمان بازسازی و ایمن شده و در اختیار سازمان ثبت اسناد قرار گیرد، مشروط بر اینکه سازمان ثبت اسناد اعلام آمادگی برای استفاده از این ساختمان کند. حدود یک‌میلیارد تومان برای بازسازی این ساختمان لازم است که توسط خیر باید تامین شود.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit