ممنوعیت تردد شبانه در قزوین تا یلدا ادامه دارد

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: در وضعیت نارنجی شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر، تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح ممنوع است بنابراین شهر قزوین مشمول طرح ممنوعیت است، همچنین در شهرستان بویین زهرا و البرز نیز ممنوعیت شبانه اعمال می‌شود.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از ایسنا، منوچهر حبیبی در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که امروز ۲۰ آذر ماه در استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت استان قزوین نارنجی است، باید توجه کنیم که شرایط نارنجی به مراقبت بیشتری نیاز دارد چرا که وضعیت نه خوب است نه بد، در واقع وضعیت لب مرزی است و اگر رعایت کنیم وضعیت نارنجی به زرد و اگر رعایت نکنیم به قرمز تبدیل می‌شود.

وی افزود: اگر وضعیت مجدد قرمز شود شرایط بسیار سخت خواد بود چرا که به صحنه آوردن مجدد مردم و بازاریان کار بسیار دشواری است، از طرفی هماهنگ کردن تیم‌های نظارتی و فعال در حوزه کرونا نیز کار سختی است چرا که همه خسته شدند.

فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا در استان قزوین اظهار کرد: برای تثبیت و بهبود وضعیت موجود باید برنامه‌ها را با قدرت بیشتری دنبال کنیم که به شرایط زرد و سفید نزدیک شویم؛ همچنین طرح شهید سلیمانی باید تقویت شود چرا که این طرح از هر واکسنی اثرگذارتر است و در کاهش بیماران نقش بسزایی دارد.

۱۷۵ کرونایی در طرح شهید سلیمانی خدمات گرفتند

وی تاکید کرد: از زمان شروع طرح تا روز گذشته ۱۷۵ بیمار کرونایی در این طرح مورد حمایت قرار گرفتند و در منزل خدمات دریافت کردند، در طرح شهید سلیمانی افراد مشکوک به کرونا شناسایی می‌شوند و خدمات لازم را دریافت می‌کنند، سرعت کار بسیار بالا است و عوامل این طرح اجازه نمی‌دهند که بیماری در بدن فرد گسترش پیدا کند و کارش به بیمارستان برسد، ضمن این که از ظرفیت مساجد نیز در این طرح استفاده شده است و امیداوریم به کمک آن بتوانیم تا مرحله محو کامل کرونا حرکت کنیم.

حبیبی یادآور شد: اجاره ندهیم مشکلات جزیی در اجرای طرح خللی وارد کند، از مسئولین و مجریان طرح خواهش می‌کنم با قوت و قدرت این کار را ادامه دهند، طبعا در روزهای آینده روند کار گسترده ‌تر و میزان فعالیت بیشتر می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر بازار، شبکه حمل و نقل به ویژه تاکسی و واحدهای تولیدی و کارگری سه کانونی هستند که نیاز به مراقبت شدید دارد، از مسئولین طرح شهید سلیمانی نیز می‌خواهم به این کانون‌ها توجه کنند. ۱۷ و نیم درصد مبتلایان کرونا کارگران واحدهای تولیدی هستند این واحدها قابل مدیریت هستند و می‌شود با اطلاع رسانی و برنامه‌ریزی درست میزان ابتلا این قشر را کاهش داد.

فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا در استان قزوین یادآور شد: کانون مهم دیگری که همپای این سه کانون عامل ابتلا محسوب می‌شود برگزاری نشست‌ها و دروهمی‌های خانوادگی است، در این حوزه نیز به آموزش، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی نیاز داریم و دو کمیته اطلاع رسانی و فرهنگسازی باید با حساسیت و توان بالا در این موضوع کار کنند .

وی یادآور شد: در وضعیت نارنجی گفته شده که در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر، تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح ممنوع باشد، با این توصیف شهر قزوین مشمول طرح ممنوعیت است، همچنین شهرستان بویین زهرا نیز در وضعیت قرمز به سر می‌برد بنابراین ممنوعیت شبانه در این شهرستان نیز اعمال می‌شود، ما دارای مجموعه شهری هستیم بنابراین نمی‌توان البرز و الوند را جدا از قزوین ببینیم در نتیجه ممنوعیت تردد شبانه در این دو شهر نیز اعمال و تا شب یلدا ادامه خواهد داشت.

حبیبی تاکید کرد: برگزاری جلسات با رعایت الزامات بهداشتی و حداکثر با ۲۰ نفر مانعی ندارد اما در وضعیت نارنجی کلیه مدارس، دانشگاه‌ها، مؤسسات، آموزشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تعطیل هستند و آموزش‌ها به صورت مجازی ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نماز جمعه و مساجد نیز همچنان تعطیل هستند، در حوزه تجاری، بازرگانی و اصناف، مشاغل گروه‌های سوم و چهارم در حالت نارنجی تعطیل هستند و تنها مشاغل گروه یک و دو می‌توانند فعالیت کنند؛ مشاغل گروه سه و چهار شامل فعالیت تالارهای پذیرایی و رستوران‌ها به صورت طبخ غذای بیرون بر، آرایشگاه‌های زنانه، موزه‌ها، سینماها، سالن‌های تئاتر، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی سالنی، بوستان‌ها و مراکز تفریحی تعطیل هستند.

حبیبی اظهار کرد: ورود خودروها با پلاک‌های غیربومی به شهرهای نارنجی و خروج پلاک بومی از شهرهای نارنجی ممنوع است، فروش ماسک و مواد ضدعفونی با نرخ دولتی تا شب یلدا باید در دکه‌های سطح شهر ادامه داشته باشد و برگزاری مسابقات لیگ برتر در فضای باز و بدون تماشاگر مانعی ندارد.

وی بیان کرد: ساعات کار ادارات و بانک‌ها از روز شنبه ۲۲ آذرماه به روال عادی برمی‌گردد و ادارات از ساعت ۷:۳۰ دقیقه لغایت ۱۴:۳۰ دقیقه فعالیت می‌کنند، ادارات و دستگاه‌های دولتی با حضور دو سوم کارکنان فعالیت می‌کنند و یک سوم از ظرفیت ادارات نیز با تشخیص بالاترین مقام دستگاه به صورت دورکاری فعالیت خواهند داشت.

معاون سیاسی استانداری قزوین اظهار کرد: کارکنان دستگاه‌های متولی مقابله با کرونا مانند دانشگاه علوم پزشکی، استانداری، فرمانداری، نیروی انتظامی، هلال احمر و دستگاه‌های خدمت‌رسان از جمله آب، برق، گاز باید به صورت کامل در ادارات مربوطه حضور یابند.

 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit