معیار اصلی در استان‌ها مبارزه خوب با ویروس کروناست

رئیس‌جمهور گفت: امسال معیار ما در همه استان‌ها مبارزه خوب با ویروس کرونا و تلاش برای جهش تولید است.

به گزارش  سایت معلولین هدفعصرتبریز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در آئین بهره‌برداری از طرح‌های ملی سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با تلاش ارزشمند در منطقه ارس؛ مردم آذربایجان‌شرقی و مردم کشورمان از این طرح‌ها استفاده خواهند کرد.

وی افزود: جزیره قشم یکی از زیباترین جزایر کشور است و جاذبه زیادی برای گردشگری دارد. امسال معیار ما در همه استان‌ها مبارزه خوب با ویروس کرونا و تلاش برای جهش تولید است.

رئیس‌جمهور یادآور شد: مناطق آزاد برای ما از لحاظ خدمات، گردشگری، تجارت، صنایع، کشاورزی و شرکت‌های دانش‌بنیان ارزش بسیاری دارد. مناطق آزاد و ویژه ما در سراسر کشور چهره دیگری به خود گرفته است. در ابتدای دولت در سال ۹۲ اعلام کردم مناطق آزاد باید از منطقه واردات به منطقه صادرات تبدیل شود. امروز مناطق آزاد ما تحرک جدیدی به خود گرفته است.

روحانی گفت: ما امروز در یک شرایط خاص و ویژه‌ای هستیم. در شرایطی که از یک طرف صهیونیست‌ها در منطقه ما مشغول توطئه هستند و متاسفانه برخی کشورهای مسلمان و عرب منطقه را اغفال می‌کنند لذا باید از دو جنبه نسبت به فلسطین و مردم آن حساسیت داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر صهیونیست‌ها و اذناب آن در دنیا دارند مسیر توهین و اهانت به اسلام و به پیامبر را مجدداً در بعضی از موارد و مجلات از نو باز آفرینی می‌کنند چیزی که چند سال پیش بوده است مجدداً به چاپ می رسانند، معنای آن این است که در یک شرایط اساسی در امروز قرار گرفتیم.

روحانی تاکید کرد: ما باید از ایران‌مان، منافع‌مان، اسلام مان و ارزش‌هایمان به خوبی دفاع کنیم. خوشبختانه در سراسر کشور ما امروز در برابر هر حادثه‌ای که پیش می‌آید چه توطئه صهیونیست‌ها برای سرزمین فلسطین و چه توطئه علیه فرهنگ اسلام مردم حساسیت خودشان را نشان می‌دهند و به جهانیان اعلام می‌کنند که ما همچنان طرفدار مظلومان عالم خواهیم بود و همچنان در برابر قلدر صفتان به خوبی ایستادگی می‌کنیم.

وی با اشاره به سخنان یکی از استانداران در این مراسم اظهار داشت: شما امروز می بینید یکی از استانداران گزارش داد در هرمزگان هم مراسم محرم را به خوبی با حفظ پروتکل انجام دادند و هم مدارس بازگشایی شده و با حفظ پروتکل های بهداشتی، فرزندانشان به مدارس می‌روند و در عین حال بیماری کرونا هم کاهشی است.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: این افتخار ما است که یک عده‌ای فکر می کردند اگر ما اجازه عزاداری و بازگشایی مدارس بدهیم کنترل این بیماری از دست ما خارج‌ می‌شود اما می‌بینیم که فعالیت های فرهنگی، آموزشی، دینی، مذهبی و اقتصادی الحمدالله به خوبی دارد انجام می‌شود پروتکل ها چون مراعات می‌شود بیماری هم کاهشی خواهد بود آنچه مهم است این است که ما تا پایان سال و تا پایان مشکل ویروس کرونا اصول حفاظتی و بهداشتی را رعایت کنیم حتی در آن زمانی که واکسن برسد.

روحانی خاطرنشان کرد: اگر چند ماه بعد حتی اگر واکسن برسد نمی‌دانیم تا چه مقدار تاثیرگذار است و می‌تواند چه مقدار به کشور ما برای چه زمانی ایمنی بدهد آن هنوز معلوم نیست؛ پس باز هم در همه شرایط اصول بهداشتی را باید مراعات کنیم و در عین حال فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی و سایر فعالیت‌های دینی‌مان را انجام دهیم.

منبع : پایگاه خبری عصر تبریز 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit