مشکل قیر رایگان شهرداری‌های کشور برطرف شد

مدیرکل امور استان‌های شورای عالی استان‌ها گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در این شورا مشکل حذف تامین قیر رایگان شهرداری‌های کشور برطرف شد.

 

به گزارش سایت معلولین هدف  و به نقل از خبرگزاری نصر, سیدحسین صدری روز چهارشنبه در جلسه شورای اسلامی شهرستان خلخال افزود: با حل این مشکل قیر رایگان موردنیاز شهرداری‌های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت کشور برای اجرای پروژه‌های آسفالت معابر شهری در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد.
وی اظهارداشت: در روستاهای با جمعیت زیر ۲۰ خانوار فاقد دهیاری هرگونه تصمیم در خصوص نحوه اجرای پروژه‌های عمران روستایی به عهده اعضای شورای اسلامی این روستاها بوده و انتظار می‌رود فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی ذیربط در تخصیص اعتبار و اجرای طرح‌های عمرانی برای این گونه روستاها همکاری لازم را با اعضای شورای اسلامی داشته باشند.
مدیرکل امور استان‌های شورای عالی استان‌ها ، جلب اعضای شوراهای اسلامی شهر روستای مناطق مختلف کشور را از اولویت‌های کاری این شورا ذکر کرد و گفت: سفر به استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور و آشنایی با مسائل و مشکلات شوراهای اسلامی و تلاش برای رفع مشکلات در راستای این اولویت کاری انجام می‌شود.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های منحصر بفرد گردشگری استان اردبیل بویژه شهرستان خلخال بر لزوم افزایش تلاش اعضای شورای اسلامی شهر و روستای این شهرستان در استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها تاکید کرد و برای همکاری در این زمینه قول مساعد داد.
وی با بیان اینکه نیم تا ۲ درصد از درآمدهای مالی سالانه شوراهای اسلامی شهرها باید برای کمک به فعالیت‌های دفتر شورای اسلامی شهرستان تخصیص یابد، گفت: در صورت تامین محلی به عنوان دفتر برای استقرار و فعالیت شورای اسلامی شهرستان خلخال از سوی فرمانداری منطقه، شورای عالی استان‌ها برای تجهیز امکانات موردنیاز این دفتر کمک خواهد کرد.
غلامرضا ضیایی ، نماینده شورای استان اردبیل در شورای عالی استان‌های کشور نیز در این جلسه با انتقاد از برخورد کمیسیون ماده ۵ استان اردبیل با پرونده‌های ارجاعی از سوی شهرداری‌های مختلف استان گفت: در حال حاضر ۲۰ درصد از مجموع پرونده‌های ارجاعی از شهرداری‌ها برای حل مشکل کاربری اراضی شهری در کمیسیون ماده ۵ با رای مثبت موافق اعضای این کمیسیون مواجه است.
وی اظهارداشت: این گونه برخورد مافیایی کمیسیون ماده ۵ استان با پرونده‌های درخواست تغییر کاربری اراضی شهری در شهرهای کوچک استان موجب شده تا مشکل زمین برای احداث مسکن در شهرهای مختلف هر روز حادتر شده و پدیده مهاجرت از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ همچنان تشدید شود.

 

منبع : خبرگزاری نصر

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit