مشکلات معلولین جسمی_حرکتی

به برخی از موانع زندگی معلولین اشاره می کنیم:

۱٫ دیدن نقاط ضعف و آسیب جاهای مختلف جامعه به معلولین:

با شرایطی که به عنوان گروه مظلوم _ نداشتن توانایی و بار اضافی جامعه شدن و یک سازمان به نام نیروی کار نکردنی به آن ها می شود .

۲٫نبودن قانون ویا کم کاری درست در روابط معلولین :

برای این که چرا با این مشکلات روبه رو هستیم به بد نگاه کردن به معلولین است زیرا به این فرهنگ نرسیدند که معلولان قدرت و توانایی دارند که هنوز در اجتماع فرهنگ نشده، از آنجایی که پیامبران و امامان و بزرگان ما ضرورت رسیدگی به معلولین و محرومین را بیان کرده نوعی دغدغه ذهنی ودیدگاه به مقام معلولین به صورت زیاد و زجر آور دیده می شود .

بیان کردن بعضی چیز ها به روشن شدن مفهوم یاری می دهد.

  در بند الف ماده ۷ قانون جامعه پشتبانی از حقوق معلولین با روشنی ادارات را وظیفه کرده ۳% استخدام را برای معلولان داده است. به این قانون هیچ یک از اداره ها توجه نمی کنند در خود اداره بهزیستی  طوری بیان می کنند که به جای فرد معلول از افراد که معلولیت ندارند استخدام کند .

در ماده۷ اسرار دارد که ۶% جواب های تلفنی به معلولان هستند یعنی نقض ها طوری است که قانون گذار خودش به صورت ناخوداگاه  آن کارها را می کند.  البته این ماده ارزش ندارد. بیشتر شغل ها و کار ها با مدیریت همراه هستند، به معلولین داده می شود.

  به نظر خیلی از معلولان  درس خوانده و عالی رتبه خلاقیت دارند اگر میدان بدهند خودشان را نشان می دهند .

۳٫نداشتن سازمان قادر دردفاع معلولین :

افرادی که با مشکلات جسمی، حرکتی و اجتماعی روبه رو هست لازمه ی صاحب مهربان _دانا_و اهل نماز و روزه {یعنی مومن }تنها سازمانی که کارش سرپرستی معلولان هست و پشتیبانی معلولان را می کند  سازمان بهزیستی هست. 

ما مشاهده می کنیم که در سازمان بهزیستی به معلولین توجه نمی کنند  کاستی معلولین به خود سازمان بهزیستی برمی گردد تا چه شود که از آن ها دفاع کنند .

۴٫اهمیت ندادن به  معلول بودن فرد در دادن شغلی که دوست دارند :

در واقع معلولین با خیلی مشکلات به مشاغل مورد اهمیت خود دست پیدا می کنند  و آن کاستی ها با معلولیت آن ها دوست پیدا می کنند و آن افرادی که به شغل دست میابند با تبعیض روبه رو می شوند.

 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit