مسیر همکاری حامیان چندجانبه‌گرایی با ایران هموار شد

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از ایرنا، “سید محمدعلی حسینی” روز یکشنبه طی پیامی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: روز ۱۸ اکتبر(۲۷ مهر) مصادف با موعد پایان تحریم تسلیحاتی ایران، مطابق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، یک نقطه عطف تاریخی و برجسته در مسیر حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: کشورهای حامی چندجانبه‌گرایی و پیرو قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل از این پس برای همکاری قانونی با جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ مانع حقوقی روبرو نخواهند بود.

حسینی افزود: از امروز محدودیت‌های تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ و همچنین ممنوعیت‌های مسافرتی برخی شهروندان و مسئولین نظامی همزمان با سپری شدن ۵ سال از پذیرش برجام، خاتمه می‌یابد.

بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از امروز ۲۷ مهر همه محدودیت‌های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران و همچنین اقدامات و خدمات مالی مرتبط با آن و تمامی ممنوعیت‌های ورود یا عبور از قلمرو دولت‌های عضو ملل متحد که پیش از این علیه برخی شهروندان و مسئولین نظامی ایران تحمیل شده بودند، به صورت خودکار خاتمه یافت.

جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز با انتشار بیانیه‌ای رسمی در خصوص پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران تاکید کرد که بر اساس یکی از نوآوری‌های برجام، اختتام قطعی و بدون قید و شرط محدودیت‌های تسلیحاتی و ممنوعیت‌های مسافرتی مستلزم هیچگونه تصویب قطعنامه‌ جدیدی نیست و هیچ نیازی به صدور بیانیه و یا هیچ اقدام دیگری از سوی شورای امنیت ملل متحد ندارد

منبع:ایرنا

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit