مدیرعامل تراکتور: به قوچان‌نژاد فقط پیشنهاد دادیم، مذاکره نکردیم/ بازیکن بغل پا زدن بلد نیست اما زیر ۲ میلیارد نمی‌خواهد

 

مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز با انتقاد از ارقام مطرح شده برای جذب بازیکنان گفت: بازیکن بغل پا زدن بلد نیست اما زیر ۲ میلیارد قرارداد نمی‌بندد.


به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری تسنیم :‌ محمد علیپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط تیم فوتبال تراکتور برای شروع مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: با اضافه شدن چند بازیکن‌مان که خارج از کشور هستند و جذب دو، سه بازیکن دیگر، تیم‌مان کامل می‌شود. فکر می‌کنم با اضافه شدن دو یا حداکثر سه بازیکن دیگر کارمان در نقل و انتقالات تمام می‌شود. منصوریان کارش را شروع کرده و بازیکنان جدید هم اضافه خواهند شد. به طور کلی شرایط تیم خوب است و در مجموع مشکلی نداریم.

«کادرفنی تیم تراکتور در مورد زمان شروع لیگ برتر اعتراض‌هایی داشت». مدیرعامل باشگاه تراکتور در این‌باره گفت: معمولا شروع لیگ و اعلام برنامه استانداردهای خاص خودش را دارد که بیشتر از این زمان است. سازمان لیگ برای شروع لیگ با ما مشورتی انجام نداده است. از زمانی که من آمدم هیچ نظری از ما گرفته نشده است. پیشنهادات خودمان را به صورت مکتوب برای آنها می‌فرستیم و اگر ترتیب اثر دادند که هیچ و اگر هم ندادند مشکلی وجود ندارد.

وی در رابطه با زمان حضور اشکان دژاگه و مسعود شجاعی در تمرینات تراکتور تصریح کرد: پیگیر این موضوع هستیم اما طبق قولی که دادند باید به زودی به تیم اضافه شوند. تاریخ دقیق را نمی‌توانم بگویم، ولی فکر می‌کنم به زودی این اتفاق بیفتد.

علیپور در مورد مذاکره باشگاه تراکتور با رضا قوچان‌نژاد به تسنیم گفت: مذاکره‌ای نبوده، فقط پیشنهادی از سمت ما مطرح شده بود اما بعید می‌دانم با این شرایط این انتقال صورت بگیرد. همانطور که گفتم فقط یک پیشنهاد از سمت ما بود اما هنوز به جمع‌بندی نرسیم. دلیل آن هم این است که قوچان‌نژاد شرایط خوبی در تیمش (زووله هلند) دارد و سخت است از تیمش جدا شود و بعد هم باید به بحث مالی آن هم فکر کنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور درباره بالا رفتن عجیب رقم قرارداد بازیکنان در فصل نقل و انتقالات گفت: واقعاً اگر می‌دانستم وضعیت اینطور است، پا پیش نمی‌گذاشتم. نمی‌دانم چه اتفاقی در فوتبال افتاده و اصلا نمی‌خواهم در کار باشگاه های دیگر دخالت کنم، اما بازار نقل و انتقالات بسیار آشفته است. چندین سال در باشگاه نفت بودم، آن زمان هم حرف‌هایی زده می‌شد ولی نه به این شکل. بازیکنان کنونی پیشنهادهایی مطرح می‌کنند که آدم متحیر می‌شود. جالب است همین بازیکنان جذب هم می‌شوند.

وی ادامه داد: الان بازیکنان زیر سه، چهار میلیارد اصلا بحث نمی‌کنند! وقتی قیمت‌ها را دیدم خواستم از مالک باشگاه عذرخواهی کنم و بروم. اصلا باور این قیمت‌ها سخت است. یا ما اشتباه می‌کنیم یا شرایط اینطور شده است. تمام بازیکنان هم این بحث را می‌کنند که سال گذشته با قیمت دلار فلان رقم قرارداد بسته‌ایم، امسال هم با دلار باید این مقدار قرارداد ببندیم، ولی اگر همه کشور این فکر را کنند که نمی‌شود کار کرد. واقعاً هیچ حرفی نمی‌توانم بزنم. ما هم در این وضعیت تلاش‌مان را می‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه چند بازیکن به باشگاه تراکتور رقم‌های ۱۰ میلیاردی برای هر فصل پیشنهاد داده‌اند، تصریح کرد: بله، چنین رقم‌هایی پیشنهاد دادند ولی اسم‌شان را نمی‌برم. اگر دست من باشد، تا‌پ‌ترین بازیکنی که الان وجود دارد نباید بالای ۳ میلیارد قرارداد ببندد.

علیپور گفت: بازیکن بغل پا زدن بلد نیست اما زیر ۲ میلیارد قرارداد نمی‌بندد. یک جوان ۱۷، ۱۸ ساله را به من معرفی کردند، خودش یک میلیارد می‌خواهد، ۸۰۰ میلیون هم پول رضایت‌نامه! اگر وضعیت کشور خوب باشد، ما مشکلی نداریم، ولی الان که وضعیت اقتصاد خوب نیست،‌ شنیدن این مبالغ تحملش سخت است. فقط امسال را اینطور عمل کردم و اگر در تراکتور بمانم در سال‌های بعد قطعاً بازیکن‌سازی خواهیم کرد. هر چند همین امسال هم بازیکنانی با ۷۰ یا ۸۰ میلیون گرفته‌ام که ان‌شاءالله به تیم کمک خواهند کرد. اصلاً دلیلی ندارد این پول‌ها را بدهیم. با یکی، دو مدیرعامل هم صحبت کرده‌ام تا با هم قرار بگذاریم و آن را عملی کنیم.

وی درباره اهداف باشگاه تراکتور در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد یادآور شد: در فوتبال یکسری مسائل خارج از اراده ما است و باید نتیجه در زمین رقم بخورد. به همین خاطر خیلی قول خاصی به هواداران نمی‌دهم، ولی تمام تلاشم را خواهم کرد تا در آسیا نماینده خوبی برای ایران و در لیگ هم جزو تیم‌های بالای جدول باشیم. فوتبال بی رحم است و فکر می‌کنم همه به یاد دارند که در بازی تراکتور و نفت چند سال قبل چه اتفاقی افتاد، به همین خاطر اصلا در فوتبال نمی‌شود گفت ما قهرمان می‌شویم یا نایب قهرمان.

مدیرعامل تراکتور گفت: امسال نمی‌توانم سیاست‌های خودم را اجرایی کنم، ولی قطعاً در سال‌های آینده به سمتی خواهیم رفت که بتوانیم از جوانان باشگاه استفاده کنیم و هزینه‌ها را کاهش دهیم. به نظرم در دو، سه سال آینده اگر چیزی که می‌خواهم اتفاق بیفتد ما از بازار نقل و انتقالات فاصله خواهیم گرفت و خیال‌مان راحت خواهد شد.

منبع :‌تسنیم

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit