مدل خوابیدن‌تان را انتخاب کنید تا بگوییم درآمدتان زیاد می‌شود یا کم!

.در این مطلب می‌خواهیم ببینیم پردرآمدتر‌ها و کم درآمدتر‌ها بیشتر به چه حالتی می‌خوابند

به گزارش  سایت معلولین هدفباشگاه خبرنگاران جوان، همه‌ ما مدل خوابیدن مخصوص به خودمان را داریم، بعضی به پشت می‌خوابیم، بعضی به شکم و بعضی هم به پهلو. حالا تحقیقات نشان داده پردرآمدتر‌ها و کم درآمدتر‌ها بیشتر کدام مدل می‌خوابند.

محققان با تحقیق بر روی بیش از ۵ هزار فرد شاغل انگلیسی متوجه شدند ۲۹ درصد کسانی که سالانه بیشتر از ۷ هزار دلار درآمد دارند ترجیح می‌دهند با دست و پای باز بخوابند، حالتی که به آن «سقوط آزاد» گفته می‌شود.

در مقابل، ۲۹ درصد کسانی که درآمد سالانه‌ی آن‌ها کمتر از این مقدار است به حالت «جنینی» می‌خوابند.

کارشناسان حوزه‌ خواب می‌گویند میان پایین بودن کیفیت خواب و میزان بازدهی روزانه ارتباط وجود دارد و این مسأله به زندگی شغلی ما هم مربوط می‌شود.

به گفته‌ی کارشناسان، ما هنگام خواب باید احساس راحتی کنیم به همین خاطر باید به کیفیت تشک و تخت خود توجه داشته باشیم و در یک حالت راحت بخوابیم، امری که برای هر شخصی متفاوت است.

در ادامه می‌خواهیم ببینیم پردرآمدتر‌ها و کم درآمدتر‌ها بیشتر به چه حالتی می‌خوابند.

رایج‌ترین مدل‌های خوابیدن

مدل‌های رایج میان پردرآمدترها:

سقوط آزاد
سرباز
بالش به بغل
متفکر
ستاره دریایی
ستاره شناس
کنده چوب

مدل‌های رایج میان کم درآمدترها:

جنینی
بالش به بغل
سقوط آزاد
متفکر
سرباز
ستاره دریایی
کنده چوب
ستاره شناس

پردرآمدتر‌ها (درآمد سالانه بیشتر از ۷ هزار دلار)

محققان در این تحقیق برای تعیین افراد پردرآمد معیار دولت انگلیس را ملاک قرار دادند، یعنی آن ۱۰ درصدی که بالاترین درآمد را دارند.

این تحقیق نشان داد کسانی که بالاترین درآمد را دارند هر شب به طور متوسط ۶ ساعت و ۵۸ دقیقه می‌خوابند، یعنی ۲۲ دقیقه بیشتر از شاغلان کم درآمدتر که متوسط زمان خواب آن‌ها ۶ ساعت و ۳۶ دقیقه است.

محققان همچنین متوجه شدند کارکنان معمولی در روز‌های هفته به طور متوسط ساعت ۷:۰۶ صبح از خواب بیدار می‌شوند، اما آن ۱۰ درصد پرآمد به طور متوسط ۶:۴۲ صبح از خواب برمی خیزند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit