مخالفان مصوبه هسته‌ای مجلس از غرب می‌ترسند/تصمیم مجلس عاقلانه بود

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله محسن مجتهدشبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دلایل مخالفت‌های دولت با قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها که توسط مجلس به تصویب رسیده است، اظهار کرد: کسانی که با مصوبه هسته‌ای مجلس مخالفت می‌کنند تقریباً همان‌هایی هستند که مذاکره با آمریکا را می‌خواهند و دوست دارند روابط دو کشور برقرار شود.

مجتهدشبستری گفت: این افراد فکر می‌کنند راه‌حل رفع تحریم‌ها این است که زیر بار ذلت برویم و راه مذاکره را پیش بگیریم.

وی با بیان اینکه این افراد با هرگونه اعمال قدرت در مقابل قدرت‌های غربی مخالف هستند، گفت: از آنجایی که مصوبه هسته‌ای مجلس هم نشانه‌ای از اعمال قدرت جمهوری اسلامی است، هم غربی‌ها و هم برخی افراد همسو با آنها در داخل کشور با این مصوبه مخالفند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دلیل مخالفت بعضی از کسانی که با مصوبه هسته‌ای مجلس مخالفت دارند، ترس از قدرت‌های غربی است. رهبر انقلاب یک بار فرمودند معنای عقلانیتی که عده‌ای از آن سخن می‌گویند و تاکید دارند برخی تصمیمات را محتاطانه انجام بگیریم، ترس است.

مجتهدشبستری تاکید کرد: عقلانیت این است که همه چیز در مسیر قانون حرکت کند و عزت، حکمت و مصلحت کشور رعایت شود. اینکه ما برخی مسائل را رعایت کنیم و حاضر به مذاکره شویم تا خارجی‌ها از ما راضی باشند، برخلاف عقلانیت و منشاء آن هم ترس است.

وی افزود: ممکن است در مجلس شورای اسلامی برخی نمایندگان جوان، شعاری و تند صحبت کنند ولی روشی که مجلس پیش گرفته است، روش ناصحیحی نیست. اکثر نمایندگان مجلس رشیدند و عاقلانه عمل می‌کنند. دلیل آنهایی هم که با مصوبه هسته‌ای مجلس مخالفت کردند، صرفاً ترس از غربی‌ها است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر دولت این مصوبه را اجرا کند برای کشور مفید است اما با وجود مخالفت‌هایی که دولتی‌ها کرده‌اند، معلوم نیست این مصوبه را اجرایی کنند.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit