محرز: ادعای نماینده صحت ندارد، کشف احتمالی دارو افتخار ملی ایران است/ حریرچی: نماینده مجلس مستندات خود را ارائه کند

تاکنون از سوی مسئولان و پزشکان جهان داروی قطعی مبنی‌بر درمان کرونا کشف نشده است اما در این حین برخی از افراد ادعای‌های متعدد مبنی بر کشف این دارو را دارند که جای تامل دارد.

به گزارش  سایت معلولین هدفو به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ ماه‌هاست که به‌دلیل شیوع کرونا شاهد مرگ‌ومیرهای جمعیت قابل توجهی از افراد نه تنها در کشور بلکه در جهان هستیم. در روزهای نخست شیوع این بیماری شاهد تجویزها و ادعاهایی غیرعلمی و نادرست بودیم. هر فردی با عنوان های مختلف ادعای ساخت واکسن، دارو و… را داشت که از نظر علمی اثبات نشده بود. در این شرایط هر فردی به خود اجازه ادعاهای غیر علمی را می‌دهد که منجر به بروز شبهه در بین مردم و زیر سوال بردن تلاش‌های کادر درمان می‌شود.

 

ادعای ساخت دارو!

چندی قبل احمد حسین فلاحی، یکی از نمایندگان مجلس با بیان اینکه در هر ۶ دقیقه یک نفر به دلیل ابتلا به کرونا در کشور از بین می‌رود مدعی شد که در برخی از استان‌های کشور داروهایی ساخته شده است.

به گفته او ۸ ماه قبل دارویی برای درمان قطعی کرونا تولید و به دانشگاه بقیه الله ارائه شده اما این دانشگاه ۸ ماه است که پاسخی به این دارو نداده است.

فلاحی بیان کرد: مردم دارند تلف می‌شوند اما کسی به فکر نیست.

ساخت دارو کرونا باعث نجات بشریت می شود/ کشف احتمالی دارو افتخار ملی ایران است

مینو محرز، کارشناس سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به ادعای نماینده مجلس مبنی بر ساخت قطعی داروی کرونا به خبرنگار اجتماعی برنا گفت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد. اگر نتیجه مطالب بررسی و مورد تایید بود که یک افتخار ملی محسوب می‌شد، چون نه تنها در ایران بلکه در کل جهان می‌توانستیم از این دستاورد استفاده کنیم.

او افزود: اگر داروی مخصوص کرونا تولید شود امکان ندارد سازمان یا فردی جلوی تولید و توزیع آن را بگیرد.

به گفته او این اکتشاف برای کشور ما افتخار است و باعث نجات بشریت می‌شود، اما این ادعا کاملا نادرست است.

نماینده مجلس مستنداتش را ارائه کند

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت به خبرنگار اجتماعی برنا گفت: وقت ما با ارزش است و این فرد باید مستنداتش را ارائه کند.

معاون وزیر بهداشت افزود: بنده تاکنون چنین چیزی نشنیده‌ام. او باید درباره ادعایش شما را، راهنمایی کند.

او ضمن ابراز تعجب از طرح چنین مواردی تاکید کرد: شاید فردی دیگر مدعی شود به جای ۸ ماه، ۹ ماه قبل واکسن کرونا آمده است در این شرایط باید پاسخ او را بدهیم که نه اینگونه نیست؛ ۹ ماه قبل داروی کرونا نیامده است!

حریرچی گفت: از خود این نماینده مستندات این ادعا را بپرسید.

رفتارهایی که جای تامل دارد

کرونا ویروس ناشناخته‌ای بوده که رفتارهایش تمامی کادر پزشکی دنیا و سازمان بهداشت جهانی را با مشکلات متعدد مواجه کرده است. هر روز این ویروس منحوس با علائم جدید و ناشناخته نمایان می‌شود. تاکنون نیز درمان قطعی از سوی هیچ یک از مجامع علمی جهان تایید نشده است. در این شرایط ادعای برخی افراد سبب تشویش خواهد شد. فردی به عنوان نماینده مجلس که خود متولی امر قانون است نباید با عدم ارائه مستندات علمی و دقیق چنین مواردی را در سطح جامعه ادعا کند.

منبع : برنا

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit