فیلم‌نوشت// رکورد بی‌سابقه کاهش موالید ایران طی ۵۰ سال گذشته!

در سال ۱۳۹۸ تعداد موالید کشور ۱۱۹۶۰۰۰ بوده است، این آمار نسبت به سال قبل کاهشی ۱۲.۵درصدی داشته است؛ کاهش بی‌سابقه بیش از ۱۷۰هزار تولد، طی ۵۰ سال بی‌سابقه بوده است! نتیجه طبیعی کاهش موالید سالخوردگی جمعیت کشورمان خواهد بود!

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری تسنیم، به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ به‌علت خالی‌شدن توان درونی جمعیت، از سال ۱۳۹۴ تعداد تولدهای کشور با شیبی تند کم شده است؛ در سال ۱۳۹۸ تعداد موالید کشور ۱۱۹۶۰۰۰ بوده است، این آمار نسبت به سال قبل کاهشی ۱۲٫۵درصدی داشته است یعنی کاهش بی‌سابقه بیش از ۱۷۰ هزار تولد در ظرف یک سال!

همین‌طور تعداد تولدهای سال ۱۳۹۸ در مقایسه با سال ۱۳۹۴ نشان‌دهنده کاهش ۳۷۴۲۱۹ نفری است، چنین کاهش موالیدی طی ۵۰ سال بی‌سابقه بوده است!

منبع: تسنیم

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit