فرشته های بال شکسته

معلول کیست؟

در این مقاله می خواهیم بدانیم معلول کیست، به چه چیز هایی نیاز دارد و از چه مشکلاتی رنج می برد. معلول به کسی می گوییم که یک نقص جمسی یا ذهنی دارد. معلولیت انواع زیادی دارد. تمام معلولین مانند یکدیگر نیستند و تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. بعضی از معلولین از پا یا دست معلول هستند یا ناشنوا و نابینا هستند. بعضی از آنها فقط از ذهن مشکل دارند. برای معلولین یک روز جهانی داریم که 24 ماه آذر است.

معلول هم به تفریح نیاز دارد!

معلولین هم مانند سایر مردم به تفریح و ورزش نیاز دارند. متاسفانه سالن های ورزشی یا مکان های تفریحی برای معلولین مناسب نیستند. بیشتر آن ها پله دارند. باید برای معلولین جاهای ورزشی و تفریحی را مناسب سازی کنند یا مکان هایی برای معلولین بسازند. در تمام منطقه ها باید برای معلولین مکان های تفریحی باشد که بتوانند آنجا بروند تا حال و هوایشان عوض شوند. معلولین بیشتر از افراد دیگر به تفریح نیاز دارند زیرا آن ها همیشه در منزل هستند و دچار افسردگی می شوند به همین دلیل آن ها به تفریح و ورزش نیاز دارند.

معلولین از چه مشکلاتی رنج می برند؟

معلولین از مشکلات زیادی رنج می برند مانند مشکلات تردد، حمل و نقل، کار، تحصیلی، برخورد افراد جامعه و… این ها فقط بعضی از مشکلاتی است که معلولین دارند. معلولین برای حمل و نقل وسایل نقلیه مناسبی ندارند. برای معلولین باید وسایل حمل و نقل در نظر داشته باشند. در جامعه امروزی برای معلولین هیچ کار و شغلی نیست. بعضی از معلولین خودشان اشتغال زایی می کنند. بعضی از افراد نمی دانند باید با یک معلول چه رفتار هایی داشته باشند به همین دلیل معلولین نمی خواهند زیاد در جامعه حضور داشته باشند. معلولین از نظر تحصلی مشکلات زیادی دارند. محیط مدارس برای معلولین مناسب نیست و گاهی اوقات با سختی های زیادی معلول را ثبت نام می کنند.

استعداد های معلولین

هیچگاه فکر نکنید که معلولین استعداد ندارند آنها برعکس افراد سالم بسیار باهوش، خلاق و با استعداد هستند. باید به معلولین فرصت بدهیم تا استعداد های خود را شکوفا کنند. استعداد های معلولین خیلی زیاد است. بعضی از معلولین در نقاشی کشیدن استعداد دارند بعضی ها هم در مجسمه سازی و… باید جاهای آموزشی برای معلولین وجود داشته باشد. مراکز آموزشی برای معلولین مناسب نیستند. افرادی که استعداد های خارق العاده ای دارند باید بتوانند مدرک بگیرند و به همنوعان خود آموزش دهند.

این ها یک فرشته هستند!

نباید به این افراد معلول بگوییم. به نظر من معلولین فرشته های زمینی هستند. تمامی این فرشته ها قلب های بزرگ و مهربانی دارند. باید به این فرشته ها احترام بگذارید و کمکشان کنیم تا زندگی راحتی داشته باشند.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit