عربستان سعودی خواستار مقابله با نقض برجام از سوی ایران شد

وزیر خارجه سعودی از جامعه بین‌المللی خواست با نقض برجام از سوی ایران مقابله کند.

به گزارش خبرگزاری هدف و به نقل از خبرگزاری آنا، عربستان سعودی از جامعه بین المللی خواست تا به مسئولیت‌های خود برای مقابله با نقض توافقات بین‌المللی به ویژه توافق هسته‌ای از سوی ایران عمل کند.

براساس گزارش الشرق الوسط، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان مدعی شد که برجام جلوی جاه طلبی‌های هسته‌ای ایران را نگرفته است.

او که در نشست مجازی روز جهانی برای حذف تسلیحات هسته‌ای صحبت می‌کرد تأکید کرد که این روز یک فرصت برای یادآوری این مسئله است که تسلیحات اتمی برای نوع بشر بسیار خطرناک است.

وی همچنین خواستار نابودی همه تسلیحات اتمی در جهان شد و بر تعهد کشورهای عدم تعهد و توافق کشورهای عضو این سازمان برای نابودی همه تسلیحات اتمی جهان نیز تأکید کرد.

بن فرحان در ادامه با اشاره به ایران مدعی شد، جامعه جهانی باید به صورت متحد علیه هر کشوری که به دنبال تسلیحات اتمی است به ویژه کشورهایی که رفتاری خصمانه دارند و به دنبال بی ثبات سازی امنیت و ثبات جهانی هستند بایستد.

وزیرخارجه عربستان سعودی با بیان اینکه ایران بیش از ده برابر تعهداتش در برجام اورانیوم ذخیره کرده است بر لزوم مقابله جامعه جهانی در برابر نقض برحام تأکید کرد.

اظهارات این شاهزاده سعودی در حالیست که آمریکا با نقض تعهداتش از برجام خارج شده و کشورهای اروپایی نیز به هیچ از تعهدات خود ذیل برجام عمل نکرده‌اند. از سوی دیگر، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان سازمان ناظر بر برجام، بارها انجام تعهدات ایران در چارچوب این توافق را تأیید کرده است. 

منبع :‌ خبرگزاری آنا

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit