ظریف بهترین گزینه برای ریاست جمهوری است

به گزارش خبرگزاری هدف به نقل از اعتمادآنلاین نتخابات ریاست جمهوری نزدیک است و بازار گمانه‌زنی نیز داغ. در هر یک از جریان‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب نام‌های بسیاری مطرح شده که برخی تمایل به حضور دارند و برخی نیز منتظر احساس‌تکلیف‌های لحظه آخر مانده‌اند. برخی در قد و قواره ریاست جمهوری هستند و برخی نیز نه. در جریان اصلاحات اگر چه هنوز گزینه ائتلاف با لاریجانی روی میز است، اما از افرادی همچون محمدرضا عارف، محسن هاشمی، اسحاق جهانگیری و حتی محمد جواد ظریف نام برده می‌شود. گمانه‌های غیرجدی‌تری هم درباره احتمال کاندیداتوری سورنا ستاری و محمدرضا خاتمی مطرح است.
در گفت‌وگویی با حسین انصاری‌راد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره هرکدام از این افراد پرسیدیم و او گفت: «مناسب‌ترین فرد به نظر من آقای ظریف است. او همه شاخص‌های ریاست جمهوری را دارد. همه ممیزات لازم را برای قرار گرفتن در جایگاه ریاست جمهوی دارد. اطلاعات او ازجهان و فرهنگ غرب و شرق کافی است. از زیرکی، هوشیاری و توانایی برای مذاکره با جهان هم کم ندارد. حتی در امر تعاملات داخلی هم توانایی لازم را ندارد لذا مناسب‌ترین فرد است. من معتقدم که او همه موجودیت مادی و معنوی خود را برای مصالح ملت ایران و حفظ نظام گذاشته است.»
وی افزود: «بعد از ظریف، اما آقای جهانگیری را برای ریاست جمهوری قبول دارم و تایید می‌کنم. او به به مصالح کشور پایبند است، مرد درستکاری است و از مسائل این مملکت از اعم از داخلی و خارجی آگاهی دارد. جهانگیری شخصیت معتبر و معتدلی است که هم جریان اصلاح طلب از ایشان راضی است و هم شخص رهبر انقلاب. او صلاحیت‌های لازم را برای ریاست جمهوری دارد.
این نماینده پیشین مجلس در ادامه گفت: «هیچ کدام از اسامی دیگری که ذکر کردید غیر از آقای عارف، شاخص‌های ریاست جمهوری را ندارند. البته عارف هم در این ایام مجلس دهم نشان داد که کاری از او ساخته نیست و زمینه‌های اجتماعی و سیاسی خودش را به عنوان رئیس جمهوری کاملا از دست داد».
وی درباره محمدرضا خاتمی نیز گفت: «محمدرضا خاتمی هم شخصیت معتبری است و شاخص‌های انقلاب دارد». انصاری راد در پاسخ به اینکه آیا او شانس عبور از فیلتر شورای نگهبان را دارد یا خیر؟ گفت: «به نظر من رهبر انقلاب باید نوع تفکر آقای جنتی را تغییر دهد، زیرا ممکن است همه را رد کند. او در دوره‌های مختلف نشان داده که سلیقه‌اش محدود و خاص است و هیچ فرد صالحی از فیلتر او عبور نمی‌کند. به صراحت می‌گویم که او صلاحیت حضور در راس شورای نگهبان را ندارد»
انصاری راد درباره احتمال کاندیداتوری محسن هاشمی نیز گفت: «محسن هاشمی به نظر من شاخص‌های لازم را ندارد ولو اینکه احترام بسیاری برای او قائل هستم. بالاخره ریاست جمهوری این ملت که مجانی نیست. کسی باید رئیس جمهور شود که با فرهنگ باستانی، تمدن اسلامی، قومیت‌ها و … تناسب و سنخیت داشته باشد، علم و توانایی، همچنین پختگی و شایستگی لازم را داشته باشد».
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره شانس پیروزی علی لاریجانی نیز گفت: «به نظر من دوره علی لاریجانی و برادرانش گذشته است. البته من او را مستقل از برادران دیگرش می‌دانم، اما معتقدم که شخصیت او متناسب با ریاست جمهوری نیست. سوابق او در صداوسیما و … نیز این را تایید می‌کند».
وی در پایان خاطر نشان کرد: «به نظر من این انتخابات فارغ ازینکه چه کسی کاندیدا است و پیروز می‌شود باید با حضور همه احزاب و افراد از جمله حزب اتحادملت، اعتماد ملی، کارگزاران، مردم سالاری و نهضت آزادی و دیگر احزاب و شخصیت‌ها برگزار شود. رهبر معظم انقلاب باید از همه این احزاب بخواهد که در انتخابات مشارکت کنند».
 
انصاری راد همچنین تاکید کرد: «به اعتقاد من اگر بنای ایجاد تغییر در وضع موجود باشد لازم است که رهبر انقلاب به رئیس جمهور آتی – فارغ از اینکه چه کسی است – اختیارات تام داده و دست وی را برای همه امور از انتخاب کابینه گرفته تا اتخاذ سیاست‌های داخلی و خارجی باز بگذارد زیرا در غیر این صورت او نیز بعد از چند سال مثل آقای روحانی فردی خواهد بود که وعده‌هایش روی زمین مانده احترامی نزد ملت ندارد».
منبع:اعتماآنلاین
جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit