ضرورت تولید فیلم از دوران زندگی شهیدان باکری و تجلایی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی بر ضرورت تولید فیلم از زندگی شهیدان باکری و تجلایی تاکید کرد و گفت: فیلمی قابل عرضه از این شهیدان نداریم.

به گزارش سایت معلولین هدف  و به نقل از عصرتبریز، مرتضی صفری ظهر امروز یک شنبه در آئین آغاز رسمی سریال جلال ۲ در تبریز، اظهار داشت: سریال جلال ۲ به صورت ویژه به زندگی سه شخصیت بزرگ اوایل انقلاب، آیت‌الله قاضی طباطبایی، آیت‌الله مدنی و شهید علی تجلایی در تبریز می‌پردازد.

وی ادامه داد: امروز در برابر جنگی فرهنگی و رسانه‌ای قرار گرفته‌ایم که هویت و گذشته ما را هدف قرار داده است.

صفری ابراز داشت: تبریز و آذربایجان در طول تاریخ استبداد ستیزی خود را به نمایش گذاشته‌اند، بخصوص سه دوره مقاومت در برابر روس‌ها و یا خود جنگ تحمیلی که سرداران رشید بسیاری را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

وی در ادامه بر ضرورت تولید فیلم فاخر از دوران زندگی شهیدان باکری و تجلایی تاکید کرد و گفت: بعد از ۴۰ سال از انقلاب، یک فیلم قابل عرضه از این شهیدان نداریم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه میراث فرهنگی و معنوی یک کشور اگر آسیب ببینید، همه امور آن آسیب می‌بیند، افزود: کار امروز صدا و سیما ممانعت از گم‌شدن تاریخ هزار ساله آذربایجان است.

وی خاطرنشان کرد: سریال جلال ۱ با اقبال عمومی مواجه شد که برای اولین بار در تاریخ صدا و سیما سه شبکه ملی، بین‌المللی و استانی به صورت همزمان این سریال را پخش کردند.

صفری گفت: در فصل دوم این سریال که از ۲۲ بهمن سال ۵۷ شروع و تا سال ۶۲ ادامه دارد، نقش تبریز و آذربایجان در آن دوره را به نمایش می‌گذارد. در این پروژه تمام تلاش بر استفاده از بازیگران بومی است. این پروژه در خوزستان، موزه عبرت تهران و تبریز تصویر برداری می‌شود.

منبع : پایگاه خبری عصر تبریز 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit