صرف ۱۵ میلیارد تومان برای تکمیل مقبره‌الشعرا

شهردار تبریز از صرف ۱۵ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه نیابتی مقبره‌الشعرا و چند افتتاح در این مجموعه خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر در مراسم گرامیداشت سالگرد درگذشت استاد شهریار، اظهار داشت: ضلع شمالی مقبره‌الشعرا به زودی افتتاح می‌شود و در ادامه کار با تصویب اعتبار لازم از سوی شورای شهر نسبت به تکمیل این پروژه اقدام می‌کنیم.

او افزود: موزه استاد احد حسینی و کتابخانه مقبره‌الشعرا نیز طی روزهای آینده افتتاح شده و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

شهردار تبریز با اشاره به فعالیت عمرانی شهرداری در پروژه‌های نیابتی مقبره دو کمال و مجموعه ربع رشیدی، گفت: تلاش می‌کنیم فضای فرهنگی شهری را طوری آماده کنیم که فرزندان شهر و استان و کشور بتوانند از بحث‌های فرهنگی و هنری شناخت داشته باشند.

او با اشاره به اجرای چهار هزار برنامه فرهنگی در طول یک‌سال گذشته در مناطق کم‌برخوردار شهر، اضافه‌ کرد: در زمان شیوع کرونا در مقاطع مختلف از حوزه فضای مجازی استفاده کردیم و در این راستا تکیه محرم، رمضان و دهه امامت و ولایت را برگزار کردیم که بعضی از این برنامه ها بیش از ۵۰۰ هزار نفر بازدید کننده داشته است.

شهین‌باهر با اشاره به برگزاری کنگره شهریار در آبان ماه، گفت: کنگره ملی ادبیات ایران در آبان ماه برگزار می‌شود که در شورای علمی این کنگره بیش از ۲۳ نفر از اساتید کشور حضور دارند.

او، توسعه فرهنگی را اولویت مدیریت شهری معرفی و خاطرنشان کرد: بحث فرهنگ و توسعه فرهنگ از اولویت های مدیریت شهری است و در این راستا کتاب‌هایی نیز در موضوعات شهروندی از جمله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توسعه ورزش همگانی منتشر کرده‌ایم که با هدف افزایش سرانه مطالعه صورت گرفته است.

شهردار تبریز تصریح کرد: در این رابطه، کتاب‌هایی نیز در موضوعات شهروندی از جمله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توسعه ورزش همگانی و … در اولویت قرار داده شده است

شهین‌باهر با اشاره به رونمایی از کتاب مشاهیر سرخاب نیز، گفت: امروز از کتاب تاریخ و مشاهیر سرخاب مقبره‌الشعرا رونمایی شد که من از زحمات استاندار محترم به عنوان رئیس سابق دانشگاه تبریز که یک طرف قرارداد کتاب را ایشان امضا کرده‌اند و همچنین از آقای سعید جلالی به عنوان ناشر این کتاب تشکر می‌کنم

منبع : پایگاه خبری عصر تبریز 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit