سه طرح عمرانی از محل سهم دولتی معادن در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: از محل یک درصد اعتبارات سهم دولتی معادن، سه طرح عمرانی در استان اجرا خواهد شد.

 

به گزارش سایت معلولین هدف  و به نقل از خبرگزاری نصر, حبیب امین زاده روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی یانبلاغی در شهرستان هشترود افزود: بودجه این سه طرح که قرار است در استان از سوی سازمان اجرا شود ابلاغ شده است.
وی همچنین به طرح بهسازی و آسفالت راه روستایی یانبلاغی علیا – طالب چمن در هشترود اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای توسعه پایدار روستاها و از محل همین اعتبارات اجرا و بهره برداری شد.
فرماندار هشترود نیز در این مراسم از وجود ۳۵۰ کیلومتر راه نامناسب روستایی در شهرستان خبر داد و گفت: تخریب جاده های روستایی تنها دستاورد معادن برای مردم منطقه بوده و فایده ای نداشته است.
امین امینیان احداث راه روستایی را عاملی در جلوگیری از مهاجرت به شهرها عنوان کرد و خواستار بهسازی و احداث و آسفالت راه های روستایی به ویژه راه های روستایی تخریب شده در مسیر معادن شد.
آسفالت راه روستایی یانبلاغی به هشترود به طول پنج کیلومتر با اعتبار دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بهره برداری شد و با بهره برداری از آن ۲۰ روستا به یکدیگر و جاده هشترود – مراغه متصل شدند.
به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی به عنوان یکی از مناطق غنی معدنی کشور با بیش از ۱۱۲ اندیس و ۱۲۷ کانسار شناسایی شده زمینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال است.
شهرستان هشترود با ۵۷ هزار جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرق تبریز واقع شده و ۱۸۸ روستا دارد.

 

منبع : خبرگزاری نصر

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit