سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۱ مهر

بازار سرمایه امروز در شروع معاملات با افزایش عرضه در بیشتر نماد‌ها آغاز به کار کرد.

 

به گزارش سایت معلولین هدف  و به تقل از باشگاه خبرنگاران جوان, امروز (دوشنبه؛ ۲۱ مهر) بازار سرمایه با افزایش عرضه در بیشتر نماد‌های بزرگ و شاخص ساز آغاز بکار کرد.

در مرحله پیش‌گشایش بازار امروز رانفور سفارس ولپارس برترین تقاضا در بازار بورس و دی کرمان توریل برترین تقاضا‌های فرابورس داشتند.

جدول عرضه و تقاضا در پیش گشایش بورس

 

جدول عرضه و تقاضا در پیش گشایش فرابورس

 

 

خودرو پس از پشت سر گذاشتن حجم معامله ۳۸۶ میلیونی در دقایق ابتدایی، با قیمت ۳۷۵ تومان صف خرید بیش از ۲۸۰ میلیونی تشکیل داد.

در گروه خودرویی‌ها نماد خودرو در قیمت ۳۷۵ تومان صف خرید ۵۶۹ میلیون سهمی دارد. خساپا در قیمت ۳۰۹ تومان صف خرید ۱۲۹ میلیون سهمی دارد. خگستر نیز در آستانه صف سقف قیمت روزانه قرار گرفت.

در گروه فرآورده‌های نفتی شبندر در قیمت بالای ۴ هزار تومان داد و ستد می‌شود.شبریز با رشد ۴ درصد همراه است.شتران با افت ۱ درصد در قیمت ۱۶۳۴ تومان قرار دارد.

شبریز به صف خرید نشست و برای نوسان ۲۰ درصدی متوقف شد.

در گروه بانکی‌ها نماد وبملت در قیمت ۶۳۸ تومان افت ۱ درصد دارد. وتجارت با عقب نشینی ۲ درصدی قیمت مواجه است. وبصادر در قیمت ۴۶۳ تومان داد و ستد می‌شود. دی با رشد حداکثری قیمت بدلیل نوسان ۲۰ درصدی مجاز متوقف شد.

افت ۷ هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۵۸۹ واحد قرار گرفته است.

فولاد، فملی و شتران بیش‌ترین تأثیر منفی و نماد‌های خودرو، اخابر و خساپا بیشترین اثر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در گروه محصولات شیمیایی نماد فارس با رشد بیش از ۱ درصد در حال داد و ستد است. پترول در قیمت ۱۷۳۹ تومان قرار دارد. #شیران، #شلرد و شفارس از دیگر نماد‌های مورد توجه بازار هستند.

بترانس در یک قدمی سبزپوشی قرار گرفت. حجم معامله تا به این لحظه ۹۲۰ هزار سهم است.

نماد بانک ملت وبملت رنگ سبز به خود دید. وبصادر و وتجارت نیز با افزایش تقاضا سبز پوش شدند.

برخلاف معاملات دقایق ابتدایی گروه فلزات اساسی،در ساعت ۹:۲۵ شاهد معاملاتی پر تقاضا در اکثریت نماد‌های گروه هستیم. فولاد و فملی در محدوده صفر تابلو مثبت شدند. ذوب در یک قدمی سبز پوشی قرار دارد.

 

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت سه هزار و ۶۰۱واحدی (۰.۲ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۹۳هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش حدود ۰.۱ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۳۴۹نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۶۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۱۶میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های وبملت، فولاد، خودرو، فملی، وتجارت، خساپا و وبصادر در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس و نماد‌های وپویا، دی، ذوب و شگویا در گروه پربیننده‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به سه هزار و ۳۵ میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۱۰:۱۰ فشار فروش در نماد‌های فلزی افزایش یافته است.

صف خرید خودرو عرضه شد. حجم معامله بیش از ۱ میلیارد سهم است.

خساپا در قیمت ۳۰۰ تومان در حال داد و ستد است. حجم معامله بیش از ۱ میلیارد سهم است.

افزایش عرضه و فشار فروش در ساعت ۱۰:۳۰ بیشتر شده است و شاخص کل مجددا با افت بیش از ۵۸۰۰ واحدی مواجه شد و در محدوده ۱ میلیون و ۵۹۱ میلیون سهم قرار دارد.

شپنا بازگشایی می شود.

صف خرید شپنا پس از بازگشایی با رشد بیش از ۱۲ درصدی جالب توجه است.

افزایش تقاضا در گروه پالایشی بعد از بازگشایی شپنا مشخص است.شبریز به صف خرید نشست.

صف خرید بیش از ۴۰۰ میلیون سهمی بروی نماد خودرو هستیم.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit