سد دلار در آستانه شکسته شدن

بازارها در پنجمین روز هفته نتوانستند از کف های قیمتی بلند شوند و به سوی نقاط حمایتی جدیدی حرکت کردند. دلار از همان ابتدای روز قصد کرد که مرز ۲۵ هزار تومانی را مورد آزمون قرار دهد. تا ساعت ۳ بعدازظهر مرز یادشده شکسته نشد؛ ولی دلار با ۱۵۰ تومان کاهش نسبت به روز سه شنبه به عدد ۲۵ هزار تومان رسید.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری بازار ، برخی از معامله گران فنی همواره از مرز ۲۵ هزار تومانی به عنوان سد بتنی دلار یاد کرده اند و اعتقاد دارند، این ارز به راحتی به زیر آن نخواهد رفت. با این حال، نباید از خاطر برد که در ابتدای هفته، کمتر معامله گری تصور می کرد که قیمت دلار از مرز ۲۶ هزارتومان پایین بیاید یا پس از برخورد به نقطه ۲۵هزار و ۵۰۰ تومانی، افزایشی نشود.
در کنار این گفته می شود که پس از ساعت ۳ بعدازظهر در برخی معاملات پشت خطی، دلار در حوالی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان مورد خرید و فروش قرار گرفته است. امری که می تواند روند بازار در روز جاری را تحت تاثیر قرار دهد. دیروز در بازار متشکل ارزی هم معاملات در کانال ۲۴ هزار تومانی انجام شد و در حوالی ۲۴ هزار و ۳۰۶ تومان قرارداشت. ممکن است بازار آزاد در روزهای آزاد به سوی نرخ های بازار متشکل حرکت کند.
کاهش حجم خرید و فروش دلار
بازار ارز در هفته جاری کم معامله بوده است و رکود بر خرید و فروش ها سایه انداخته بود. در همین بازه زمانی، صرافی های بانکی فعالیت عادی خود را در بازار انجام می دادند و در نتیجه اجازه نوسان گیری به سفته بازان را ندادند. صرافی های بانکی روز چهارشنبه ساعت۲ بعدازظهر با قیمت ۲۴ هزار و ۹۷۰ تومان اقدام به عرضه ارز می کردند. این قیمت ۸۰ تومان کمتر از روز قبل بود و همین طور تمایل بازارساز برای نزول دلار به کانال پایین تر را نشان می داد. یکی از مهم ترین عواملی که موجب می شد بازیگران بازار ارز داخلی تمایل بیشتری برای فروش داشته باشند، نزول بهای حواله درهم به زیر مرز ۷ هزار تومانی بود.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit