سال ۹۲، آغازی بر توسعه ورزش آذربایجان شرقی و اتمام طرح های ورزشی خواهد بود

مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: سال ۹۲، آغازی بر توسعه ورزش، اتمام طرح های عمرانی، توجه به جوانان و توسعه ورزش قهرمانی و همگانی خواهد بود.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری ایرنا ،

‘ اكبر محمودی ‘ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: سال ۹۱ سال خوبی برای ورزش استان بود و حضور ورزشكاران استان در المپیك و پارالمپیك ۲۰۱۲ لندن و افتخارات تیم فوتبال تراكتورسازی و فعالیت تشكل های جوانان از مهمترین دستاوردهای استان در این سال بود.

وی افزود: حضور شایسته تیم تراكتورسازی در لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا، نایب قهرمانی تیم والیبال نشسته گسترش فولاد، حضور موفق تیم های هندبال بانوان و آقایان شهرداری تبریز درلیگ برتر و حضور ارزشمند یوسف كرمی، میلاد وزیری و سجاد هاشمی در المپیك ۲۰۱۲ لندن از جمله افتخارات ورزش استان در این سال بود.

محمودی گفت: صعودهای عظیم قیچی ساز به چند قله بالای ۸۰۰۰ متر جهان، افتخارات فرزاد باهر ارسباران در شمشیربازی و اصغر گلی زاده در شطرنج، مدال های مجتبی ولی پور، علی شكول و حسام صمدی در شیرجه، حضور بهنام و زهرا خسروشاهی در رقابت های دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در هند، كسب اولین مدال طلای تاریخ كاتای ایران در آسیا توسط كاتاروهای تبریزی، برگزاری رقابت های بین المللی تور دوچرخه سواری آذربایجان ، تنیس فیوچرز جوانان در دو بخش بانوان و آقایان در رده سنی جوانان، برگزاری رقابت های كشتی روز جهانی كودك در منطقه ازاد تجاری ارس از دیگر افتخارات ورزش استان در سال ۹۱ بود.

وی افزود: حضور در المپیك افتخار بزرگی برای ورزش هر كشوری است و حضور سه ورزشكار از استان در این بازی ها هر چند بدون مدال بودند افتخار بزرگی برای ورزش استان قلمداد شد.

محمودی گفت: برای رقابت های بازی های آسیایی كره جنوبی در سال ۹۳ برنامه ریزی كرده ایم و انتظار كسب پنج مدال از این رقابت ها با حضور ۲۰ ورزشكار را داریم.

وی در خصوص توسعه ورزش قهرمانی و همگانی در استان در سال ۹۲ افزود: كمیته های تخصصی ورزش قهرمانی و همگانی از سال ۸۹ در استان تشكیل شده و در سند راهبردی ورزش استان نیز به این مهم توجه ویژه شده است و در سال ۹۲ این فعالیت ها ادامه خواهد داشت.

محمودی گفت: ایجاد كارگروه ورزش همگانی با حضور دستگاه های ذیربط و مشاركت شهرداری ها و بعضی دیگر از دستگاه های اجرایی و تاكید بر فعال شدن كمیته های ورزش همگانی در هیات های ورزشی استان از جمله برنامه های ویژه ورزش همگانی و عمومی اداره ورزش استان در بخش توسعه ورزش همگانی خواهد بود.

وی فعالیت های اداره كل دربخش عمرانی و ساخت اماكن ورزشی را تشریح كرد و افزود: بعد از انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی ۴۱۴ مكان ورزشی شهری و روستایی ساخته و به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: اوج و شكوه و سازندگی اماكن ورزشی در استان در دولت نهم و دهم بوده است كه بیش از ۱۴۴ سالن ورزشی چند منظوره، استخر و مجموعه های روباز و سرپوشیده ورزشی روستایی ساخته شده است.

وی اضافه كرد: پیش از انقلاب اسلامی فقط ۱۳۷ مكان ورزشی در استان وجود داشت كه بعد از انقلاب تا سال ۱۳۸۴در طول ۲۷ سال ۲۷۰ مكان ورزشی احداث شده و در طول كمتر از ۸ سال ۱۴۴ مكان ورزشی نیز احداث و در اختیار مردم استان قرار گرفت.

مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در خصوص مساحت و سرانه فضای ورزشی این استان گفت: در طول دولت نهم و دهم بیش از ۸۸۰ هزارمتر مربع فضای ورزشی احداث شده كه انقلاب بزرگی در ساخت و ساز اماكن ورزشی در كشور بوده و برگ زرین دیگری بر افتخارات دولت نهم و دهم ثبت كرده است.

محمودی در خصوص توجه به امور جوانان و تشكل های مردم نهاد در استان در سال ۹۱ اظهاركرد: از زمان تشكیل وزارت ورزش و جوانان، جلسات و برنامه ریزی های مدون و مشخص در جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان انجام گرفته و تمام دستگاه ها در این حوزه بسیج شده اند.

وی افزود: در زمینه فرهنگی ورزشی نیز كارهای خوبی صورت گرفته و گروه های كاری مختلفی در این خصوص جهت همكاری با باشگاه ها تشكیل شده است.

محمودی گفت: توسعه ورزشی، اتمام طرح های نیمه تمام ورزشی و افزایش تعداد بیمه شدگان ورزشی و ورزشكاران سامان یافته از مهم ترین اهداف اداره كل ورزش استان در سال ۹۲ خواهد بود.

منبع : خبرگزاری ایرنا

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit