ساعت کار کارکنان دولت در پایتخت متفاوت می‌شود

توکلی، معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران دورکاری کارمندان را برای همه مراکز دولتی و بخش خصوصی الزامی اعلام کرد و گفت: پیشنهاد ساعات کار متفاوت دستگاه‌های اجرایی در پایتخت به ستاد ملی مقابله با کرونا ارایه شد.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از بازار، نادر توکلی افزود: دورکاری ۵۰ درصدی کارکنان دولت از جمله محدودیت‌هایی است که از امروز (پنجم آبان ماه) در تهران به اجرا درآمد و تا پایان ماه ادامه می‌یابد. همه دستگاه‌ها باید دورکاری کارکنان خود را به دقت اجرا کنند.

وی ادامه داد: پیشنهاد ساعات کار متفاوت دستگاه‌های اجرایی در تهران به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شد که هنوز مصوب نشده، ولی در دستور کار این ستاد قرار دارد.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران یادآور شد: این موضوع کمک می‌کند ازدحام در ساعات خاصی به وجود نیاید و تردد مردم در زمان بیشتری انجام شود.

توکلی همچنین گفت: در حال حاضر شروع کار اغلب دستگاه‌ها و مراکز دولتی در تهران ساعت هشت صبح است و در نتیحه ازدحام رسیدن به ادارات هم هفت تا هشت صبح است، در صورتی که ساعات شروع کار متفاوت باشد از ازدحام در این ساعات خاص جلوگیری می‌شود.

وی تاکید کرد: اجرای این تصمیم سبب می‌شود در بازه زمانی ۲ تا سه ساعته ورودی و خروجی مردم انجام شود و ازدحام هم به وجود نیاید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با یادآوری این که این مصوبه به همه دستگاه‌ها و ادارات تهران ابلاغ شده است، افزود: این موضوع برای همه دستگاه الزامی است و آن‌ها باید دورکاری کارکنان خود را به دقت اجرا کنند.

توکلی ادامه داد: در فروردین و اردیبهشت امسال از دستگاه‌های اجرایی تهران درخواست مساعدت در این زمینه داشتیم، اما هم اکنون دورکاری ۵۰ درصدی کارکنان در تهران الزامی است.

وی تصریح کرد: علاوه بر دستگاه‌ها و ادارات دولتی، بخش خصوصی هم موظف به رعایت دقیق این موضوع هستند، به عبارتی نیمی از کارکنان شرکت‌ها و مجموعه‌های خصوصی هم باید دورکار شوند.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: سازمان‌ها و دستگاه‌های ارایه کنندگان خدمات مانند بیمارستان ها، پمپ بنزین‌ها و ایستگاه‌های امدادی از این محدودیت استثنا هستند.

توکلی افزود: برخی مجموعه‌ها از جمله قهوه خانه ها، چایخانه ها، امکان ورزشی سرپوشیده، استخرها و موسسات آموزشی این هفته هم تعطیل هستند و رستوران‌ها با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی می‌توانند باز باشند.

وی تاکید کرد: پاساژها و مراکز خرید جمعی هم در این مدت به احتمال زیاد با محدویت زمان مواجه خواهند شد و ساعات فعالیت آن‌ها به احتمال زیاد کمتر می‌شود.

وی ادامه داد: پیش از این نظارت بر محدودیت‌ها ضعیف بود، اما امیدواریم با نظارت بهتری شاهد تحقق این موارد در تهران باشیم و همچنین با موارد تخلف در ایت زمینه برخورد قانونی انجام می‌گیرد.

براساس دستورات ویژه رییس جمهوری به روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا؛ در ۴۳ شهر با وضعیت بحرانی محدودیت‌های شدید اعمال می‌شود و حضور کارکنان دولت و دستگاه‌های اجرایی در تهران تا پایان آبان ماه ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، پیشنهاد وزارت بهداشت و درمان و کمیته امنیتی – اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا مطرح و مورد تایید قرار گرفت و براساس این پیشنهاد مقرر شد از روز دوشنبه پنجم آبان تا پایان آبان ماه نسبت به کاهش حضور کارکنان دولت و دستگاه‌های اجرایی در تهران به میزان ۵۰ درصد اقدام شود.

به گفته مسعود شفیعی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران تاکنون ۳۲ نفر از کارمندان ۱۱ دستگاه اجرایی این استان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

جرایم ماسک نزدن با جدیت بیشتری ادامه می‌یابد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین با یادآوری این که از امروز جرایم ماسک نزدن در تهران با جدیت بیشتری دنبال می‌شود، گفت: نیروی انتظامی تا به حال بیشتر حالت ارشاد با مردم روبرو می‌شد و به متخلفان تذکر می‌داد، اما از امروز این روند تغییر پیدا می‌کند و برخورد با جرایم با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

توکلی از مردم تقاضا کرد همچنان از ماسک استفاده کنند تا هم از خودشان محافظت کرده و هم از انتقال بیماری کرونا جلوگیری و همچنین زمینه کنترل بیماری در جامعه را فراهم کنند.

منبع : بازار 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit