سازمان لیگ فسخ شکاری را ثبت نکرد

وکیل مهاجم جوان تراکتور نسبت به عدم ثبت قرارداد موکل خود طی دو مرحله در سازمان لیگ معترض شد.

 

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از ورزش سه، هفته گذشته باشگاه تراکتور نسبت به فسخ یک‌طرفه قرارداد رضا شکاری با این تیم معترض شد، اما چهار روز قبل فریبرز محمودزاده، مسؤول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ مدعی شد که این مهاجم چنین اقدامی انجام نداده و قراردادش به ثبت نرسیده است.

 

اکنون صادقی، وکیل رضا شکاری با انتشار اطلاعیه‌ای که متن آن را در زیر می‌خوانید، به این موضوع پرداخته و نسبت به عدم ثبت فسخ قرارداد این مهاجم در سازمان لیگ معترض شده است:

 

«چند روز قبل صحبت‌هایی در مورد شکایت آقای شکاری از باشگاه تراکتورسازی در رسانه‌ها مطرح و اسناد ثبت شکایت و فرم درخواست فسخ ایشان روی سایت سازمان لیگ منتشر گردید. طبق رویه جاری انتشار درخواست بازیکن یا باشگاه که یک سند محرمانه اداری بوده و انتشار آن با مشخصات فردی و شخصی قبل از رسیدگی در کمیته محترم تعیین وضعیت و انضباطی خلاف قانون است، که این موضوع موجب ایجاد مشکلات برای آقای شکاری شده که می‌بایست فدراسیون محترم فوتبال راجع به آن اعلام نظر کند.

در صحبت‌های مطرح شده گفتند که قرارداد آقای شکاری با باشگاه تراکتورسازی پابرجاست و فسخ ایشان ثبت نگردیده در حالی که طبق تبصره ماده ۱۵ مقررات نقل و انتقالات و تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال ۱۳۹۶ “واحد نقل و انتقالات بدون ورود به ماهیت موضوع، فسخ قرارداد را ثبت می‌نماید و مسئولیت آن متوجه متقاضی ثبت است”.

 

با نگاهی به فرم فسخ آقای شکاری مشخص است، ایشان در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۹ و پیش از آغاز لیگ برتر و در بازه زمانی فسخ به سازمان لیگ مراجعه نموده و طبق آیین‌نامه درخواست فسخ نموده است. همچنین در تاریخ ۷ آبان ماه نیز جهت فسخ مراجعه نمودند که بازهم به دلایل نامشخص و با برخورد سلیقه‌ای فسخ ایشان ثبت نشد. حال این سؤال مطرح می‌شود چرا فسخ ایشان علی‌رغم صراحت آیین‌نامه ثبت نشده؟ در حالی که عدم ثبت درخواست آقای رضا شکاری خلاف آیین‌نامه و غیرقانونی است و هر شخصی می‌بایست با رعایت قوانین و از طریق راه‌های تصریح شده در آیین‌نامه درخواست خود را مطرح و رسیدگی کند تا از هرگونه هرج‌ومرج و بی‌قانونی جلوگیری گردد.

 

همچنین طبق ماده ۲۶ مقررات نقل و انتقالات و تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال ۱۳۹۶ کمیته تعیین وضعیت بازیکنان به تمامی اختلافات در بُعد ملی رسیدگی می‌کند، در حالی که راجع به وضعیت بازیکنان هم اظهار نظرهایی غیرقانونی شده است، در حالی که طبق آیین‌نامه می‌بایست ثبت انجام و جهت رسیدگی به کمیته تعیین وضعیت ارجاع می‌شد تا کمیته محترم تعیین وضعیت نظر خود را اعلام نماید.

 

آیین‌نامه ابلاغی فدراسیون محترم فوتبال جهت ایجاد رویه متحد رسیدگی به اختلافات  حقوقی بازیکنان و باشگاه‌ها و جلوگیری از برخوردهای سلیقه‌ای و بی‌قانونی تهیه و تنظیم و ابلاغ گردیده، اما با رویه پیش‌آمده، متأسفانه شاهد رویه‌ای سلیقه‌ای و خارج از آیین‌نامه هستیم که می‌تواند به ثبات قانونی در فوتبال لطمه بزند. لذا با توجه به صحبت‌های پیش‌آمده از فدراسیون محترم فوتبال تقاضا داریم طبق آیین‌نامه و در سریع‌ترین زمان به شکایت ما رسیدگی کند و در صورت وقوع هرگونه تخلف با عدالت تصمیم‌گیری شود تا جایی برای این‌گونه رفتارهای سلیقه‌ای و خارج از آیین‌نامه به وجود نیاید.»

منبع ورزش سه

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit