زنده نگه داشتن شور حسینی با قرائت خانوادگی زیارت اربعین در کشور

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور از قرائت خانوادگی زیارت اربعین در راستای زنده نگه داشتن شور و شعور حسینی در سراسر ایران اسلامی خبر داد.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت : به توفیق الهی یکی از پدیده‌های استثنایی و بسیار مهم و ارزشمند سال‌های اخیر در ایام عزای سالار شهیدان، پیاده روی اربعین است که در موسم اربعین، شبانه روز میلیون‌ها انسان شریف و دلداده حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) با پای پیاده تشرف به کربلا و توفیق درک معرف و زیارت اربعین را شامل حالشان بود که این حرکت عظیم هرگز در تاریخ سابقه نداشت که میلیون‌ها انسان عاشق برای درک عظمت و ثواب زیارت عاشورا و عرض ارادت به ساحت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، مسیر کربلا را پیاده طی نمایند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: این حرکت عظیم به لحاظ تدارکات، پشتیبانی و لجستیکی و در همه ابعاد شامل؛ امنیت، زیرساخت ایاب و ذهاب، خروج از مرز و بخش‌های مختلف، کاری بسیار سنگین که مجموعه‌ای منسجم و توانمندی را می‌طلبید.

وی گفت: با تصویب هیئت محترم دولت، مسئولیت ستاد مرکزی اربعین با عضویت نهادها و ارگان‌های ذیربط بر عهده وزارت کشور قرار گرفت. آنچه در سال‌های گذشته شاهد آن بودیم میلیون‌ها انسان عاشق با پای پیاده در زمانی بسیار محدود عازم عتبات بودند که این موضوع، متفاوت با اعزام زائرین از سوی کاروان‌های زیارتی بود که در این خصوص ستاد مرکزی اربعین با مسئولیت وزارت کشور تشکیل شد.

لطفی گفت: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و محدودیت‌های اعمال شده در ایران و کشور برادر عراق و همچنین مجموع مبتلایان به این ویروس، تصمیم قطعی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران و نپذیرفتن میهمانان خارجی در کشور عراق و بخصوص ضرورت تبعیت همگان از این تصمیم در راستای حفظ سلامت مؤمنین و دلدادگان امام حسین (علیه السلام)، تصمیم قطعی بر آن شد تا امسال پیاده روی اربعین برگزار نشود و همه ما موظف هستیم از این تصمیم مسئولین کشور تبعیت کنیم و با احترام به کشور میزبان از سفر به کشور عراق با هدف پیاده روی در ایام اربعین خودداری نمائیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: اجمالا به دلیل این شرایط و این محدودیت‌های لازم الاجرا، اعلام لغو راهپیمایی اربعین در سال جاری از سوی ستاد مرکزی اربعین اعلام و تصمیم بر آن شد تا در داخل کشور همان شور و شعور حسینی (علیه السلام) حاکم شود و برگزار نشدن راهپیمایی پیاده روی اربعین به مفهموم تعطیلی مراسم اربعین و دوری از ارادت به سالار شهیدان نیست، همچنان که در همه مناسبت‌ها اعلام کردیم مراسم تعطیل ناپذیر سلامت محور خواهیم داشت.

لطفی ادامه داد: به توفیق الهی، مردم عزیز که در ماه محرم امسال، تمامی دستور العمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کردند و ایران اسلامی و منازل خود را به حسینیه تبدیل کردند و شاهد روضه‌ها، عزاداری‌ها و مداحی‌های محدود خانوادگی و ایده‌های بسیار جدید و مبتکرانه و ماندگاری در ایام محرم بودیم و محرم امسال، محرمی ماندگار شد. با همان نگاه و ایده‌های جدید که ایران اسلامی یکپارچه حسینیه شود، طرح شعار ‘لبیک یا حسین’ در شب عاشورا اعلام سراسری شد که به زیبایی در کشور عزیزمان در تمامی شهرها و روستاها انجام شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: بنای آن داریم تا همان شور و شعور حسینی، در اربعین در فضای عطرآگین ایران اسلامی و کشور عراق و بلاد اسلامی با توفیق الهی حاکم شود وبا این نگاه و آنچه در ستاد مرکزی اربعین مطرح شده بود و جلساتی که داشتیم مقرر شد تا از ظرفیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در راستای تحقق این هدف مهم استفاده شود.

لطفی با اشاره به هماهنگی‌های اولیه ستاد مرکزی اربعین با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: با دعوت از همه نهادهای فرهنگی و دیگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط با موضوع و حضور نمایندگان صدا و سیما و ستاد مرکزی اربعین و همه نهادها، تصمیم بر این شد که در داخل کشور بر کارهای فرهنگی متمرکز شویم و همان حاکم بودن شور و شعور حسینی (علیه السلام) باز هم بخصوص در این مقطع، به نمایش گذاشتن ذلت ناپذیری مردم عزیز ما با تحقق شعار ‘هیهات من الذله’ در شرایطی که نظام سلطه شیطان بزرگ به دنبال تشدید تحریم و فشار بر ملت ایران است اعلام و عملی شود.

وی افزود: اقدامات و برنامه‌های فرهنگی را در دستور کار قرار دادیم که در روزهای آتی از مبادی ذی ربط اطلاع رسانی خواهد شد و مبنای عمل قرار خواهد گرفت. آنچه مشخصاً یکی از برنامه‌های قطعی و شاخص کشوری خواهد بود ان شاالله در روز اربعین حسینی یکبار دیگر تمامی ایران، شهرها و روستاها و همه منازل حسینیه خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: اگر در سال‌های قبل چند میلیون هموطن عزیز ما محب اهل بیت علیهم السلام راهی پیاده روی اربعین به سوی کربلای معلی بودند که کار با ارزشی و ثواب بسیاری بر آن مترتب بود، امسال در همه منازل، قرائت زیارت اربعین در جمع خانوادگی خواهیم داشت که اخیراً هم در فرمایشات حکیمانه و گوهربار امام المسلمین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) براین نکته نیز تأکید شد.

وی با اشاره به ضرورت تبعیت از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا که قائل به برگزار نشدن پیاده روی اربعین در سال جاری هستند، گفت: قرائت زیارت و شکوه به پیشگاه حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) از سوی مردم ایران اسلامی که یکپارچه عاشق امام حسین (علیه السلام)، پیاده روی اربعین و متعهد به حفظ حرمت ایام اربعین هستند، انجام و در این راستا هماهنگی نهایی در حال انجام است که به موقع اطلاع رسانی خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: با اطلاع رسانی قبلی در ساعتی مشخص، پخش زیارت اربعین از رسانه ملی در روز اربعین انجام و ایران اسلامی بار دیگر حسینیه خواهد شد.

لطفی گفت: امسال بزرگداشت اربعین و بهره مندی از فیض عظمی ثواب زیارت اربعین از سوی کشوری با هشتاد میلیون جمعیت در همه منازل با قرائت این دعا انجام خواهد شد تا از این ثواب بهره مند شویم و عاشورایی و حسینی بودن ملت ایران یکبار دیگر به نمایش گذاشته می‌شود و دنیا بفهمد امروز تکرار همان عاشورای سال ۶۰ هجری است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: امروز یزید و یزیدیان زمان، نظام سلطه آمریکایی ترامپ و ایادی و هم پیمانان ترامپ در منطقه هستند، امروز یزید زمان، رژیم ددمنش و کودک کش صهیونیستی است و مقابله با همه اینها، یعنی زنده نگه داشتن عاشورای حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) که مردم عزیز ما قطعاً آن دین دینی، انقلابی و عاشورایی خودشان را ادا خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه‌های اربعین امسال، اگر بخواهیم حق مطلب را به درستی ادا کنیم، حتماً باید یاد و خاطره سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را در این ایام زنده نگه داریم و همگان قدردان زحمات آن عزیر سفر کرده باشند که نقش مهمی در برقراری امنیت مسیر پیاده روی اربعین در سال‌های قبل ایفا نمود.

لطفی یادآور شد: سردار دل‌ها، سپهبد شهید سلیمانی با اتخاذ مجموعه گسترده ای از تدابیر امنیتی بخصوص ایامی که حمله ایادی استکبار در غالب گروهک داعش، نا امنی‌هایی که در مرزهای عراق ایجاد می‌کردند، کار شبانه روزی شهید سلیمانی عزیز در تأمین امنیت این سفر بود که با دسیسه شیطانی ترامپ ابله به شهادت رسید.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اظهار داشت: گرچه انتقام سختی در انتظار سردمداران کفر پیشه آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیستی است و انتقام شهادت این سردار دل‌ها و همراهانشان شهید مهندس ابومهدی قطعی و تردیدی در آن نیست، لکن یکی از نکاتی که مردم عزیز ما در حین قرائت زیارت اربعین در روز اربعین به آن توجه خواهند داشت زنده نگه داشتن یاد و خاطره فراموش نشدنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز و خدمات ماندگار آن شهید بزرگوار است.

منبع :پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit