زمان پایان جنگ یمن فرا رسیده است/ لزوم انجام گفتگوهای سیاسی

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از خبرگزاری مهر، «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در جدیدترین مواضع خود تأکید کرد که زمان آن فرا رسیده است تا جنگ در یمن متوقف شود.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: گفتگوهای سیاسی میان طرف های درگیر در یمن باید آغاز شود تا به دنبال آن یک آتش بس فراگیر در این کشور برقرار شود؛ آتش بسی که به جنگ کنونی پایان می دهد.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که چندی پیش «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن نامه ای را خطاب به «مارتین گریفیتس» ارسال کرده بود. وی در این نامه تأکید کرد که یمن در حال حاضر به دلیل تداوم حملات متجاوزان سعودی با یک فاجعه انسانی مواجه است.

روز گذشته هم «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش «أنصارالله» تداوم حمایت‌های خارجی از متجاوزان سعودی را به شدت محکوم کرده بود. وی در این خصوص با اشاره به تسلیحات آمریکایی و انگلیسی که سعودی‌ها در جنگ علیه یمن از آنها استفاده می‌کنند، گفت: سلاح‌های آمریکا و انگلیس نمی‌توانند تأمین‌کننده امنیت عربستان باشند.

عبدالسلام در ادامه یادآور شد: عربستان سعودی تنها در یک صورت می‌تواند امنیتِ از دست رفته خود را بازیابی کند و آن هم این است که به جنگ علیه یمن و نیز محاصره ملت یمن پایان دهد و برای همیشه از این کشور خارج شود.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit