روحانی: بایدن اقدامات ترامپ را لغو کند می‌توانیم به قبل برگردیم

به گزارش سایت معلوین هدف به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت ضمن تبریک میلاد امام حسن عسکری(ع) گفت: ایشان آموزگار زندگی در سخت‌ترین شرایط هستند و به این دلیل به ایشان لقب عسکری داده شده که ایشان در سخت‌ترین شرایط و در محدودیت پادگانی زندگی می‌کردند. اطراف ایشان پادگان‌های نظامی بود تا مردم نتوانند از بیانات رهنمودهای ایشان استفاده کنند ولی در تاریخ کاملا مشهود است که ایشان با ارتباط هوشمند توانست پیام خود را به شیعیا‌ن‌شان ابلاغ کند.

وی افزود: از بیانات ایشان است که کسی در پیشگاه خداوند مقام برتری دارد که حق‌الناس را خوب بفمهد و به آن عمل کند، به حقوق مردم و آن‌چه نسبت به زندگی مردم است باید توجه کند. در این شرایط کرونایی باید این بیان امام عسکری(ع) را اجرا کنیم و این ایام را به فرزندشان حضرت ولیعصر امام زمان(عج) تبریک می‌گوییم.

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: امروز سالروز تشکیل بسیج است و فرمان امام در ۵ آذر سال ۱۳۵۸ بسیار اهمیت داشت و در مقاطع مختلف چه در دوران دفاع مقدس که بسیج نقش ارزنده‌ای داشت و چه در مقاطع مختلف تا امروز که حتی در مقابله با کرونا هم نقش ارزشمندی را ایفا می‌کند. این یکی از یادگارهای مهم امام راحل(ره) است که ما همیشه می‌توانیم از این برای حفظ استقلال و منافع ملی و رشد و توسعه کشور و حمایت از مردم استفاده کنیم.

روحانی بیان کرد: وقتی حوادثی مانند سیل، زلزله و سایر حوادث پش می‌آید، یکی از نیروهایی که در صحنه است، بسیج است و امیدواریم بتوانند به خدمات‌شان نسبت به مردم ادامه دهند.

وی تصریح کرد: می‌خواهم در دو مورد از ملت ایران تشکر ویژه کنم، اول از مقاومت سه‌ساله ملت ایران در برابر جنگ اقتصادی تشکر می‌کنم. ما در تاریخ ایران دو دفاع مقدس داشتیم؛ یکی دفاع مقدس ۸ ساله در برابر صدامیان و یکی دفاع مقدس در جنگ اقتصادی داشتیم در برابر ترامپیان. الحمدلله ملت ما در جنگ اول علیرغم اینکه تنها بود و تقریبا همه پشت سر متجاوزین بودند، موفق شدند و با مقاومت، ایمان و ایثار پیروز شدند. ما در این جنگ سه ساله هم تقریبا تنها بودیم و کسی ما را یاری نکرد و سرابزان خط مقدم جبهه اقتصادی، کارگران، کشاورزان، صادر کنندگان، تلاش‌گران عرصه تولید و مردم عزیز بودند که مقاومت و ایستادگی کردند و ما را به پیروزی رساندند.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران و شکست حتمی دشمن در این جنگ، پایان دوره ترامپیسم است. این آدمی که بدترین جنایات را در تاریخ آمریکا نسبت به ملت‌های مستقل و خصوصا ملت ایران و فلسطین و سایر ملت‌هایی که تحت ظلم او بودند، انجام داد و شکست او هم بخاطر شکست او در مجامع بین المللی بود.

ترامپ جریان پوپولیستی را پیش گرفت و خدا را شکر که شر او از سر مردم آمریکا و سایر جهان کم شد؛ از دولت آتی آمریکا انتظار داریم در اولین قدم سیاست‌های ترامپ را نسبت به ایران با صراحت محکوم کند و سیاست‌های نادرست دولت قبلی را جبران کند.

 سیاست ایران تعهد در برابر تعهد؛ اقدام در برابر اقدام؛ کاهش تنش در برابر کاهش تنش است، در این صورت ایران و آمریکا می‌توانند برگردند به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ و این می‌تواند حل مسئله باشد و شرایط را تغییر بدهد.

البته برنامه‌های ما اینطور نیست که فردا چه خواهد شد، برنامه‌های بر مبنای شرایط سخت هست و ما از قبل این برنامه‌ها را تدوین کردیم.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit