رسانه‌های اسرائیلی و بازتاب وحشت از نوع انتقام ایران پس از ترور شهید فخری زاده

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از خبرگزاری تسنیم، روزنامه یدیعوت احارانوت در شماره امروز خود به همان شکل سنتی و با استناد به گفتگویی که ظاهرا یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی با نیویورک تایمز انجام داده ترور شهید محسن فخری‌زاده را به این رژیم منتسب کرد.

این روزنامه نوشت: جهان باید از اسرائیل بابت ترور محسن فخری زاده تشکر کند.

پایگاه اطلاع رسانی باهوزیت وابسته به ارتدوکس های رادیکال در فلسطین اشغالی در گزارشی خبر داد: تظاهرات در تهران خواهان انتقام است تل آویو به آتش کشیده خواهد شد.

در این بین معاریو در شماره امروز خود تیتر «ایران برای تشییع فخری زاده و انتقام آماده می شود» را انتخاب کرد، در حالی که دیگر رسانه ها، تیترهایی را بر گرفته از رسانه های ایرانی از جمله حمله به حیفا را برگزیدند.

یک منبع عالی رتبه اطلاعاتی هم به این روزنامه عبری زبان گفت: ترور دانشمند هسته ای ایران اوج اقدامات تخریبی اسرائیل در برنامه هسته ای ایران به شمار می رود.

یوسی میلمن که دیروز دونالد ترامپ توئیت وی را درباره ترور شهید فخری زاده به اشتراک گذارده بود  با حتمی دانستن پاسخ ایران به این اقدام تاکید کرد  معتقد است اقدام ایران کاملا فکورانه خواهد بود تا بهانه ای به دست دولت ترامپ در آستانه خروجش از کاخ سفید ندهد.

تحلیلگر نظامی روزنامه هاآرتص اعتراف کرد فخری زاده فردی بود که سال هاست موساد به دنبال ترور او بود.‎هاآرتص در تحلیلی دیگری نتجیه گیری کرد، ترور دانشمند هسته ای ایران خطرات راهبردی بزرگی را برای اسرائیل به همراه خواهد آورد.

شبکه ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم به نقل از یاکوب عمیدور ژنرال سابق ارتش صهیونیستی هشدار داد سال ۲۰۲۰ می تواند پایان بدی برای اسرائیل به همراه داشته باشد.

این ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد تصور نمی‌کند فخری زاده جایگزینی نداشته باشد. وی همچنین از اقدام اتحادیه اروپا در محکومیت این ترور انتقاد کرد و گفت در دنیای بدی به سر می بریم اگر نکشی از بین می روی!

این شبکه همچنین به نقل از ژنرال عاموس یادلین رئیس اسبق سازمان اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی هم گفت: ایران سناریوی کاملا مدونی درباره نحوه پاسخ به حملات احتمالی در اختیار دارد.

در این بین یوفال شتاینتس وزیر کابینه نتانیاهو تلاش کرد تا سربسته از همکاری های منطقه ای درباره این اقدام سخن گفته و تاکید کند این ترور نه تنها در راستای اهداف اسرائیل بلکه منطقه بوده است.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit