رازهای مخفی رنگ ها

 

ماه ها بود بخاطر مشغله کاری شخصا نمیتوانستم برای شما مخاطبان عزیز مطلبی را بنویسم امروز به صورت اتفاقی مصاحبه اختصاصی نویسنده کتاب رازهای مخفی رنگ ها را میخواندم که تصمیم گرفتم برای شما دوستان عزیزم این مصاحبه را ترجمه کنم تا از نگاه تازه ای به رنگ و دنیای رنگ بنگریم مقاله پیش رو مصاحبه خانم  Zeynep Tarhan Muslu می باشد با امید موفقیت به این نویسنده ارجمند و شما مخاطبین گرامی

باتشکر عباسی

علاقه شما به رنگ ها از چه زمانی پدیدار شد  و مشاوره تخصصی رنگ شناسی را از چه سالی آغاز کردید

 

از آنجایی که در یک خانواده طراح به دنیا آمدم از بچگی به رنگ ها علاقه خاصی داشتم. موقعی که خانوادم مشغول طراحی بودن من هم با آب رنگ و شابلون هایم بازی میکردم سالها گذشت و من در دانشگاه مدیریت هنر می خواندم و همزمان با آن کار ادیتوری مدلینگ انجام میدادم، که متوجه شدم انسان ها در انتخاب رنگ با مشکلات فراوان مواجه هستند و گاهی با انتخاب نادرست با مشکلات  فراوانی روبرو می شوند.

از آن رو بود که احساس کردم باید در این زمینه فعالیتی انجام دهم.

از آنجایی که برای من کار با رنگ ها مثل یک شغل نبود و بیشتر شبیه سرگرمی بود. چندان به مشکلی برنخوردم با مشاوره های که در زمینه رازهای مخفی رنگ به افراد می دادم و شاهد تغییر و بهبود کاری آن افراد می شدم لذتی وصف ناپذیری رو برای من به همراه داشت.

 کتاب راز های رنگ ها برای ما چه  چیزهایی میگوید؟

اول از همه باید بگویم این کتاب کاملا کاربردی می باشد که از بطن مشاوره های بنده در اومده و می تونید به تنهایی تمام کمال با رازهای رنگ ها آشنا شوید و آنها را در زندگی و کار خود به کار گیرید.

در مقدمه کتاب در مورد اصول اولیه رنگ شناسی و هرآنچه باید فرد درمورد رنگها بدانند توضیح داده ام.

بعد از آن در جلوی آینه میروید و کتاب را مثل ویالون در زیر چانه خود قرار میدید و با راهنمایی های که در مورد رنگ  انجام داده ام طیف رنگی خود را پیدا می کنید.

پوشیدن رنگ و آرایش مناسب چه تاثیری در زندگی ما ایجاد می کند، وباعث تغییر چه چیزهای می شود

فهمیدن اینکه از کدام رنگ در چه زمانی استفاده کنیم باعث می شود که ما راحت تر با مخاطب خود ارتباط برقرار کنیم و هدف و منظور خود را بهتر به مخاطب برسانیم. در عین حال شناخت رنگ باعث خرید های مناسب تر و صرفه جویی مالی بیشتر در زندگی و تجارت ما می شود.

اگر در خرید از رنگ شناسی استفاده کنید به شما قول میدم تا زمانی که وسایل خریداری شده کهنه و فرسوده نشده آن با خیال راحت و اشتیاق اولیه از آنها استفاده خواهید کرد.

آیا فرمولی وجود دارد که بدانیم کدام رنگ ها بیشتر با روحیات ما سازگار است؟

بله میتوانید طیف رنگی خود را با راهکاری که در کتابم بیان کردم در جلوی آینه پیدا کنید.

در عین حال افرادی که قدم به قدم با کتاب جلو می روند از طریق شبکه های اجتماعی با بنده در ارتباط هستن و بنده راهنمایی های لازم رو برای این عزیزان انجام می دهم.

آیا رنگ مورد علاقه ما سرنخی از شخصیت ما دارد؟

هم بله هم خیر.در واقع ناخوداگاه ما رنگ هایی که ما را خاص و متفاوت نشان می دهند را انتخاب میکند.اما متاسفانه این روزها طوری مورد هجوم رسانه ها هستیم که فقط ۵% از افراد توانسته ان غریزه خود را در زمینه رنگ شناسی حفظ کنن برای تقویت غریزه خود در یک فصل از کتاب بازی هیجان انگیزی را ایجاد کرده ام که امیدوارم مورد پسند دوستان واقع شود.

رنگ های فصل جدیدمان چیست؟

در تابستان ۲۰۲۰ آبی کم رنگ را در اکثر برند ها میتوانستیم ببینیم و سرمایه گذاری های بزرگی در این زمینه انجام گرفت . اما رنگ های مورد علاقه خود بنده صورتی و سبز است.

 

 

امیدوارم از این مصاحبه لذت برده باشید

 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit